Z pewnością problematycznym jest wybór prezentu dla księdza. Jest to osoba z którą nie ma się zażyłych relacji. Bez względu na okazje to jest święcenia kapłańskie, jubileusz kapłaństwa lub pożegnanie z parafią nie zawsze można łatwo dopasować podarunek. Prezent dla księdza może być związany z religią lub całkiem coś innego. Warto wziąć pod uwagę czy prezent nie będzie przesadą i czy nie będzie niezręcznością dla obdarowywanego. Jeśli decydujemy się na kupno upominku dla księdza to bezpieczniej będzie podarować artykuły religijne. W końcu nie wszyscy księżą słuchają muzyki. Ciekawym pomysłem na prezent dla księdza może być liturgiczny komplet podróżny. Poniżej przedstawiono listę przykładowych prezentów dla księdza, które nie koniecznie są artykułami religijnymi.

Prezent dla księdza - przykłady

1. Skórzany organizer

Jest to sposób na wyrażenie wdzięczności za codzienną, ciężką i wieloletnią pracę i przekazywania wiary kolejnym pokoleniom. Wiara, nadzieja i miłość jeśli te słowa towarzyszą księdzu na co dzień to to niech ten symboliczny upominek będzie połączeniem praktyczności z szczerymi życzeniami od parafian. Jeśli zamieścisz słowa wzajemnej miłości do bliźnich to ten upominek będzie znakomitą pamiątką dla proboszcza od swoich wiernych. Jest to stylowy prezent dla księdza. Wykonany jest z skóry naturalnej licowanej. Personalizację wykonano metodą grawerunku laserowego.

Cena skórzanego organizera: 145,00 zł

2. Pióro Waterman

Wielu z nas chce wręczyć księdzu upominek czy to po chrzcinach, ślubie lub bierzmowaniu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi eleganckie pióro Waterman. Stylowe pióro i piękna oprawa w postaci grawerowanego etui z własną dedykacją sprawia, że prezent dla księdza jest bardzo elegancki. Pióro wykonane zostało z stali nierdzewnej w czarnym kolorze. Etui wystylizowane jest na skórzane zostawiając sporo miejsca na dedykacje aby dostosować prezent do okazji i księdza. Jest to praktyczny prezent na rozmaite okoliczności.

Cena pióra Waterman: 85,00 zł

3. Książeczka

Jest to naprawdę elegancki prezent dla księdza, który obchodzi urodziny, prowadzi rekolekcję lub odbiera święcenia kapłańskie. Każdy ksiądz odnajdzie myśli, radości i troski kapłańskie. Niektórzy autorzy słów, którzy znaleźli się wśród pięknych fotografii to wielcy Kapłani Kościoła tacy jak: św. Jan Maria Vianney, św. Josemaría Escrivá de Balaguer, bł. Jakub Alberione, Benedykt XVI, św. Jan Paweł II. Oprawa: twarda. Ilość stron: 64. Ten prezent dla księdza można ofiarować Kapłanowi z wieloletnim doświadczeniem, diakonowi lub neoprezbiterowi.

Cena książeczka: 60,00 zł

4. Obraz na płótnie – Jezus Chrystus – Dobry Pasterz

Jest to religijny obraz na płótnie typu canvas. Taki obraz to doskonały prezent dla księdza, który wniesie w pomieszczenie ciepło i kolory. Może być pomocny podczas codziennej modlitwy. Wizerunek Dobrego pasterza jest często wybierany z okazji święceń, imienin lub jubileuszu kapłaństwa. Obraz powstał z wykorzystaniem technik UV na wysokiej jakości płótnie o gramaturze 250 g/m2. Wewnętrzna rama wykonana została z naturalnego sosnowego drewna. Wydruk odporny jest na wodę i jest zabezpieczony lakierem.

Cena obrazu: 70,00 zł

5. Świat Maryjnych Objawień - Wincenty Łaszewski

W tej książce zebrano 100 najważniejszych objawień Maryjnych w historii ludzkości. Ponad 1000 stron porywającego tekstu. Książka zawiera 2600 fotografii i ilustracji . Bajecznie kolorowe zdjęcia w sanktuariów i miejsc objawień. Materiały historyczne, dokumenty i reprodukcje najważniejszych, wspaniały dzieł sztuki sakralnej. W książce znajduje się ponad 200 map ukazujących miejsca kultu i objawień. Tak wspaniała książka to idealny prezent dla księdza..

Cena książka: 130,00 zł

6. Jezu ufam Tobie – planer książkowy

Ksiądz to osoba, która jak każdy ma ważne spotkania i terminy o których nie może zapomnieć. Także taki planer oprócz tego, że zachwyci wyjątkowym wyglądem to również będzie wykorzystywany na co dzień. Wykonany jest z miękkiego materiału, a okładka ma kolor szary. Nadruk na okładce wykonany został z pomocą technologii UV. W takim planerze znajdziecie cytaty na każdy miesiąc. Jest miejsce na listę kontaktów, listę zakupów i postanowienia. Znakomicie nadaje się na prezent dla księdza.

Cena planer ksiązkowy: 70,00 zł

7. Jezu ufam Tobie - zestaw herbaciany

Jest to burza smaków, aromatów i barw połączona w jedną herbatę w której znajdziemy soczyste truskawki i orzeźwiająca skórka pomarańczy. Już z wzięciem pierwszego łyka herbaty przeniesiemy się klimat egzotycznych i dalekich miejsc. Plastry cytryny zanurzone w słodkim syropie to doskonały dodatek do napojów na zimno jak i na gorąco. Dobry jako składnik deserów, koktajli i ciast. Całość zapakowana w woreczek typu sakiewka wykonany w 100% z bawełny. Nadruk na woreczku wykonano z użyciem odpowiedniej palecie kolorów, dzięki której najlepiej odwzorowane są kontrasty i nasycenie barw.

Cena zestawu herbacianego : 65,00 zł

8. Najlepszy ksiądz - Poduszka dekoracyjna

Nadruk na poduszce wykonany został z według specjalnej palety kolorów, dzięki której otrzymuje się najlepsze odwzorowanie kontrastu i nasycenia barw. Druki są niezwykle trwałe i odporne na spieranie. Wykonana jest z bawełny. Posiada miękkie i sprężyste wypełnienie, które dostosowuje się kształtów ciała i szybko wraca do stanu naturalnego. Wypełnienie nie ma zapachu i jest wolne od alergenów. Poszewka nie blaknie ani nie przeciera się. Poszewka posiada zamek błyskawiczny. Poduszka ma rozmiary 50cm na 50cm. Grubość poduszki 13/15cm.

Cena poduszki dekoracyjnej : 69,00 zł

9. Długopis z bursztynem Pelikan

Jest to długopis automatyczny mechanizmem obrotowym. Miejsce chwytu długopisu ozdobione bursztynem bałtyckim Berkwit. Element z bursztynem wykonany został ręcznie w Polsce. Elementami chromowany są klips, końcówka i część górna. Sprężysty klips w typowym dla marki Pelikan kształcie dzioba. Wkład ma duża wydajność i jest w kolorze niebieskim. Użyty w produkcji długopisu bursztyn posiada certyfikat Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu z siedzibą w Gdańsku. Bursztyn czyni z prezentu coś nieprzeciętnego i oryginalnego. Znakomity prezent dla księdza.

Cena długopisu : 190,00 zł

10. Srebrny obraz Ostatnia Wieczerza

Obraz wykonany jest technika luminacji srebrem. Powierzchnia luminatu jest zabezpieczona specjalnym lakierem ochronnym. Tył obrazu wykonany jest z drewna wysokiej jakości. Obrazem można postawić na półce lub powiesić na ścianie. Wyprodukowany został z z metalu szlachetnego MIRO-SILVER®. Obraz odporny jest na śniedzenie i odkształcanie. Został wykonany we Włoszech zgodnie z tradycją obróbki metali szlachetnych. Czyszczenie ściereczką bez środków szorujących. Obraz zapakowany jest w elegancki, firmowy kartonik.

Cena obrazu : 270,00 zł

Warto pamiętać, że bez względu na jaki prezent dla księdza ofiarujesz z pewnością sprawi wiele radości. Ważne żeby podarunek wybierać z zaangażowaniem i starali się odpowiedzieć na oczekiwania obdarowywanego. Wybór podarunku dla duchownego może nastręczać dylematów, tym bardziej, jeśli chce aby pod choinką nie było banalnego upominku. Powyżej lista przykładowych prezentów dla kapłana spośród których możecie znaleźć odpowiedni, który będzie najodpowiedniejszy. Prezent można wręczyć w podziękowaniach Powyżej są idealne pomysły na prezent dla księdza. Jest to symboliczny i elegancki upominek, który sprawdzi się niezależnie od sytuacji. Wybierając upominek dla księdza pamiętaj, że jest on przede wszystkim człowiekiem, który również posiada swoje pasje.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież