Zbliżają się święta, urodziny bądź imieniny fana astronomii, a Ty nie wiesz co jemu podarować. Temat astronomii to nie twój konik, a chciałbyś komuś sprawić radość. Jeśli wpatruje się z tęsknotą w niebo, z wypiekami na twarzy śledzi poczynania NASA, a przez sen mógłby cytować Hawkinga i jest specjalistą od popkultury science-fiction – poniższa lista przykładów wyjątkowych prezentów sprawi, że nie będzie mógł zasnąć. Na liście są przykłady podarunków w różnych przedziałach cenowych dla tych mniej i bardziej zamożnych. Z pewnością taki prezent dla fana astronomii będzie prezentem trafionym, który wywoła szczery uśmiech na twarzy i będzie przydatny na co dzień. Z poniższej listy można zaczerpnąć inspiracje lub podpatrzeć gotowy podarunek.

Prezent dla fana astronomii - przykłady

1. Teleskop

Jeśli dysponujesz większym budżetem do wybór teleskopu na prezent jest naprawdę dobry. Ten mały jak i ten duży miłośnik astronomii będzie zadowolony. Nie należy pominąć właściwego przeznaczenia teleskopu. Inny wybierzemy do obserwacji gwiazd, a inny do astrofotografii. Ten drugi oczywiście jest droższy. Pierwsza opcja nie wymaga specjalistycznego montażu paralaktycznego ani specjalnej kamery astronomicznej. Taki prezent dla fana astronomii będzie trafiony i wywoła szczerą radość. Z pewnością będzie często wykorzystywany.

Cena: 600pln

2. Omegon lornetka

Dzięki tej lornetce możesz obserwować nocne niebo tak jakby twoje oczy stały się wydajniejsze. Gwiazdy są jaśniejsze i wyraźniejsze jest ich więcej niż jakbyś patrzył samymi oczami. To tak jakbyś miał super oczy do obserwacji nocnego nieba. Zalety takiej lornetki to: jest jak okulary, przez które patrzysz na gwiaździste niebo, szerokie pole widzenia: obserwujesz całe gwiazdozbiory, wygodne obserwacje także w okularach korekcyjnych i widzisz znacząco więcej gwiazd niż podczas obserwacji gołym okiem - nawet w przypadku nieba zanieczyszczonego światłem. Taka lornetka to doskonały prezent dla fana astronomii.

Cena: 860pln

3. Omegon

Dzięki odpowiedniemu krzesłu możesz obserwować nieco będąc całkowicie zrelaksowany. Ważne żeby dopasować odpowiednie krzesło, dzięki któremu wzrokowi nic nie będzie przeszkadzało w tym przykurczona pozycji przy teleskopie. Zalety tego krzesła to: regulacja wysokości siedziska pomiędzy 30 cm a 87 cm, idealnie nadaje się do teleskopów Dobsona, refraktorów, teleskopów MAK i SC, stabilna konstrukcja z metalu: poczucie bezpieczeństwa podczas obserwacji i łatwy transport: możliwość złożenia i niska waga. Takie krzesło to doskonały prezent dla fana astronomii.

Cena: 680pln

4. Omegon obrotowa mapa nieba

Jest to wspaniały sposób nauki rozpoznawania gwiazd i gwiazdozbiorów. To taki przewodnik wśród gwiazd. W jej skład wchodzi okrągła mapa nieba z zaznaczonym biegunem. Pokazuje ona wszystkie gwiazdy i gwiazdozbiory i obiekty takie jak mgławice. Posiada jeszcze jedna tarczę nad mapą nieba. Mapa ma przezroczysty otwór wyznaczający horyzont, który pokazuje która część gwieździstego nieba jest widoczna przy podanej dacie i czasie. Krótko o mapie: pokazuje gwieździste niebo na każdy moment roku, jest bardzo dokładna, ładna, intuicyjna i tania, daje sie łatwo ustawić na wybraną datę i czas i zawiera ponad 700 gwiazd i około 300 'obiektów lornetkowych': obiektów głębokiego nieba (DS) takich jak galaktyki, mgławice, gromady, gwiazdy podwójne i inne, które widoczne są gołym okiem lub przynajmniej w zwykłej lornetce. To ciekawy prezent dla fana astronomii.

Cena: 68pln
Prezent dla fana astronomii

5. Książka o kosmosie

"The NASA Archives - 60 Years in Space" jest to wyjątkowa książka o kosmosie. Pięknie wydany album zawiera 400 historycznych fotografii i opisów, które przeprowadzają czytelnika przez 60 lat NASA, od jej najwcześniejszych dni po obecny rozwój nowych systemów kosmicznych. Taka książka to nie tylko prezent dla fana astronomii, ale także ciekawy pomysł na ekskluzywny podarunek. Książka posiada twardą oprawę. Liczy sobie 468 stron i jest napisana w języku angielskim. Wymiary: ok. 4,5cm na 33cm na 33cm. Z pewnością taka książka ucieszy miłośników gwiazd i galaktyk.

Cena: 529pln

6. Skarpetki „Najlepszy facet we wszechświecie”

Jest to część garderoby bez której żaden facet nie może się obyć. Doskonale nadają się na prezent dla fana astronomii. Warto pamiętać, że mężczyźni Ci najbardziej szaleni uwielbiają prezenty pomysłowe i zaskakujące, a takie skarpetki są idealne. Z pewnością zachwycą nawet największych eleganckich bossów galaktyki. Te skarpetki na święto mężczyzny, które pomogą ci w zabawny sposób dać odczuć swojej drugiej połówce, że jest prawdziwym unikatem. Drugiego takiego nie ma w całym wszechświecie. Jest pełen poczucia humoru i troski i miłości oraz niezastąpiony. W ten dzień zasługuje na wyjątkowy prezent.

Cena: 24,90pln

7. Lampka w kształcie księżyca

Jest to sposób żeby Księżyc ściągnąć do mieszkania. Dzięki lampce Księżyc na podstawce ma się wrażenie, że Księżyc świeci tylko dla Ciebie Niezwykła lampka wykonywana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości i produkowana w technologii drukowania 3D. Dzięki temu powierzchnia lampki jest podoba do powierzchni Srebrnego Globu. Lampka sterowana może być dotykiem lub pilotem. Świeci w 16 kolorach w 4 trybach świecenia. Jest możliwość sterowania jasnością światła. Z pewnością taki prezent dla fana astronomii przypadnie do gustu i będzie stał na honorowym miejscu.

Cena: 69pln

8. Domowe planetarium Homestar

Jest to gadżet, który każdy, ale to każdy chciałby mieć. Mając go to jakby zaprosić do domu tysiące gwiazd. Ten niezwykły gadżet pozwala na obserwację nieba zgodnie z czasem upłynięcia pół roku – do przodu i do tyłu. Jest w stanie wyświetlić blisko 60000 gwiazd, które zmieszczą się w jednym pokoju. Projektor jest całkowicie obrotowy więc można dowolnie ustawić. Ponadto do projektora dołączone zostały dwie płyty projekcyjne na których zapisano niebo usnute gwiazdami z północnej półkuli. Zakres projekcji: okrąg o średnicy 270 cm. Aktywacja trybu: deszcz meteorytów. Takie domowe planetarium to naprawdę super prezent dla fana astronomii.

Cena: 549pln

9. Zegar astrologiczny

Gwiazdozbiory, wróżby i horoskopy – wszystkie są tajemnicze i wierzy się, że mogą pomóc w przepowiedzeniu przyszłości. Ten zegar jednak tego nie potrafi, ale za to pokazuje godziny z pomocą intrygujących gwiazdozbiorów, które pozna każdy kto choć trochę zna się na astronomii. Jeszcze nikt nie podawał czasu używając do tego znaków zodiaku. To naprawdę wyjątkowy prezent dla fana astronomii i numerologii. Jest to niezbędne wyposażenie pokoju oraz sprawdzi się jako ozdoba pomieszczeń z klimatem – tajemniczych knajpek i salonów. Obudowa pokryta jest gumowaną powłoką. Tarcza chroniona jest przez szklaną szybę.

Cena: 54pln

10. Gra „Terraformacja Marsa”

Osoby interesujące się astronomią i tak poświęcają dużo czasu przesiadując przed komputerem lub tabletem więc nie ma co ofiarować podarku, który przykuje ich do komputerów. Warto postawić na grę planszową, dzięki której będzie można miło spędzić czas znajomymi. Planszówka o Marsie to wyjątkowy i trafiony pomysł. Z pewnością fani astronomii będą zachwyceni mogąc grać w tak ciekawą grę, która nie wymaga komputera, a jedynie trochę miejsca na stole. To ciekawy prezent dla fana astronomii.

Cena: 140pln

Jak czytasz te słowa to znaczy, że zapoznałeś się z listą przykładowych podarunków dla osoby lubiącej astronomię. Prezent dla fana astronomii nie jest ciężko znaleźć. W bogatej ofercie sklepów różnych aż roi się od ciekawych przedmiotów, które okażą się trafionym upominkiem z którego obdarowany naprawdę będzie zadowolona. Tak, dobrymi pomysłami na prezent są lornetka, książka o kosmosie lub teleskop. Są to upominki praktyczne z których będzie korzystało się często jak nie codziennie. Jest naprawdę czym inspirować się i gdzie podpatrzeć prezent dla fana astronomii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież