Depilacja to zabieg kosmetyczny mający na celu usunięcie niechcianego owłosienia.

Dla wielu pań jest to kwestia estetyczna, która pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny. Istotną kwestią jest właściwe dobranie rodzaju depilacji do rodzaju skóry oraz depilowanej części ciała. Depilację można wykonywać w dowolnym momencie, a sam zabieg można powtarzać nawet codziennie. Niezależnie od cyklu wzrostu włosa i fazy w jakiej się znajduje. Wystarczy aby nad skórą pojawiała się wystarczająco długa łodyga włosa, aby ją uchwycić na przykład woskiem, bawełnianą nitką lub pęsetą. Stąd depilacji można poddać włos o długości 2 milimetrów, a jeszcze lepiej jak ma długość 5 milimetrów. Ta długość pozwala na skuteczne złapanie jego łodygi. Wyjątkiem jest depilacja kremami lub piankami, które polegają na rozpuszczeniu włosa. Ta metoda pozwala na rozpuszczenie włosa o długość nawet 1 milimetra.

Co można depilować?

Najczęściej depilowane są nogi. Oprócz tego zabieg obejmuje depilację rąk, ramion, pach, klatki piersiowej, okolic bikini, szyję i brodę. Dzięki dużemu bezpieczeństwu usuwania owłosienia ta metoda pozwala na usunięcie włosków z całego ciała. Coraz częściej na depilację decyduję się panowie. Najczęściej korzystają z usuwania włosków na plecach i na klatce piersiowej. Depilacji nie można wykonywać w pobliżu oczu z uwagi na możliwość stracenia wzroku. Przeciwwskazane jest też usuwania włosków na błonach śluzowych.

Chcąc zadbać o brak niechcianego owłosienia warto skorzystać z depilacja laserowa w Krakowie Metoda ta jest bezbolesna. Nie wymaga narkozy i miejscowych znieczuleń. W czasie zabiegu można czuć mrowienie, ukłucia i szczypanie. Poziom bólu jest zdecydowanie niższy niż przy depilacji woskiem. Nieprzyjemne uczucie minimalizowane jest zaawansowanymi technologiami i umiejętnościami fachowca. Dyskomfort po depilacji laserem oraz jego skala zależy od miejsca na ciele, które poddane zostało depilacji. Po depilacji warto stosować kremy zawierające Aloe, które silnie nawilżają i pomagają usunąć zrogowaciały naskórek.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież