Większość wędkarzy swoją karierę rozpoczyna w ten sam sposób. Jedna, może dwie wędki, które służą do każdej metody połowu.

Ale ten sport wciąga. Wraz z rozwojem pasji rośnie również ilość potrzebnego sprzętu. Drobne wyposażenie bez problemu zamkniemy w pudełkach i bocznych kieszeniach toreb, a później odłożymy na półkę. Jednak z wędkami jest znacznie trudniej. Wymagają one obchodzenia się w sposób delikatny, ponieważ łatwo uszkodzić ten drogi sprzęt. Jak wygodnie i bezpiecznie przechowywać wędziska?

Przechowywanie wędek – bezpiecznie i komfortowo

Pozostawienie całego sprzętu w torbie wędkarskiej, zwykle nie zdaje egzaminu. Doświadczeni wędkarze mają często po kilkanaście wędzisk! Taka ilość nie zmieści się w żadnym futerale. Bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem są stojaki na wędki. Pozwalają one przechowywać sprzęt w taki sposób, aby był on zawsze dostępny do użytku. Wystarczy wyjąć uzbrojoną wędkę i zapakować do torby. I możesz ruszać nad wodę.

Niewątpliwie uchwyty na wędki są z pozoru bardzo prostym sprzętem. Jednak specjalnie wyprofilowane elementy pozwalają na przechowywanie kijów w najlepszy możliwy sposób. Stosowanie stojaków na wędki jest zalecane również w przypadku, kiedy posiadasz mniejszą ilość sprzętu. Pozwalają na dokładne osuszenie wszystkich elementów, również kołowrotka i żyłki. To ważne, aby podtrzymać ich żywotność.

Rodzaje uchwytów na wędki – wybierz idealny dla siebie

W wędkarstwie wszystko jest z pozoru proste, jednak tylko z pozoru. Nawet wieszaki na wędki występują w kilku rodzajach. Masz więc możliwość wyboru takiego, który spełni Twoje potrzeby. Na stronie sklepu Wielka Ryba https://wielkaryba.pl/stojaki-na-wedki znajdziesz produkty renomowanych producentów uchwytów na wędki.

Montaż jest banalnie prosty. Dzięki stojakowi na wędki możesz bezpiecznie przechowywać sprzęt w garażu, piwnicy, czy na strychu. Nawet w ciasnym pomieszczeniu to urządzenie pozwoli Ci uporządkować sprzęt i przede wszystkim zabezpieczyć go przed uszkodzeniami.

Jednak kto powiedział, że wieszak na wędki znajdzie zastosowanie tylko w pomieszczeniach? Bez problemu wykorzystasz go również na łodzi, kamperze, czy zaadaptowanym do wędkarskich celów samochodzie.

Wertykalny – pionowy

Montaż pionowego stojaka na wędki umożliwi Ci przechowywanie w pełni uzbrojonych kijów. W sklepie Wielka Ryba dostępne są modele na 4, 6, a nawet 11 wędek! W razie potrzeby możesz zamontować kilka uchwytów na wędki obok siebie, tworzą swój własny magazynek wędkarski.

Wertykalny wieszak na wędki znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie masz możliwość montażu blisko podłogi. Jego zaletą jest to, że w wysokich pomieszczeniach, np. piwnicy, stwarza możliwości przechowywania w pełni rozłożonej wędki!

Horyzontalny - poziomy

Służy do przechowywania wędek w poziomie. Tego typu stojak na wędki wygląda bardzo estetycznie. Pozwala prezentować kije niczym trofea na ścianie. Możesz go zamontować zarówno przy podłodze, jak i stosunkowo wysoko. Bez względu na to, gdzie go umieścisz, Twoje wędki będą w pełni bezpieczne!

Sufitowy

Ten wyjątkowy uchwyt na wędki to rozwiązanie nietuzinkowe. Podwieszenie kijów pod sufitem daje Ci możliwość oszczędzenia dużej ilości miejsca. Stworzony z myślą o niskich pomieszczeniach: garażach, strychach, gdzie sufit jest niemal na wyciągnięcie ręki. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby zamontować go w salonie. Jednak w tym przypadku, warto zapytać o zdanie resztę domowników.

Stojak na wędki – czy warto go kupić?

Odpowiedź nasuwa się jedna: oczywiście, że tak! Wieszak na wędki zabezpiecza nasze cenne wędziska. Pozwala przy tym utrzymać porządek i oszczędzić miejsce. Na stronie https://wielkaryba.pl/stojaki-na-wedki znajdziesz szeroki wybór stojaków na wędki. Zarówno pionowych, poziomych, jak i sufitowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież