Oczywiście artykuły plastyczne są wspaniałym podarunkiem dla dzieci. Szczególnie dla tych, które lubią kreatywne zajęcia. Poniżej kilka propozycji artykułów plastycznych doskonale nadających się na podarunek.

Ciekawym podarunkiem może być zestaw artystyczny magiczny brokat. Jest to doskonała propozycja dla małych artystów. W skład zestawu wchodzą trzy różne, urocze plansze. Są to obrazki z wróżkami, które otoczone są kwiatami i bajeczną roślinnością. Każda z plansz posiada powłokę samoprzylepną. Wyjątkową częścią tego zestawu jest brokat w tubkach, który można posypać na wybraną planszę. Są dwa kolory brokatu: złoty i bordowy. Dzieci mogą używać szpatułki, w celu pokrycia powierzchni, a następnie posypać delikatnie brokatem tworząc wyjątkowe wzory i struktury. Brokat przykleja się do obrazków i tworzy efektowną i lekko strukturalną powierzchnię. Przyklejanie brokatu jest angażujące i twórczą czynnością. Ten zestaw oprócz długich godzin relaksu i zabawy zapewnia również rozwijanie zdolności artystycznych i wyobraźni. Jest to doskonały czas na wspólne twórcze chwile między rodzicami i dziećmi. Taki zestaw plastyczny to doskonały zbiór kreatywnych zadań, które doskonale kształtują koordynacje oko-ręka, poprawia sprawność manualną, pobudza wyobraźnię i uczy koncentracji. Z pewnością mali artyści będą dumni ze swoich dzieł.

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka artysty jest multi zestaw kreatywny. To dla tych dzieci z nieograniczoną wyobraźnią. W skład zestawu wchodzą cztery jednostronne i dwie dwustronne plansze obrazki. W sumie daje to osiem możliwości wykonania własnych dzieł. Na każdej z ilustracji znajduje się zwierzątko, takie jak wiewiórka i sowa na koronie drzewa, jeżyki na łące lub kurka z kurczętami. One zachęcają i inspirują małe dusze twórcze. Jest też jedna czysta kartka, to dla dzieci, które chcą tworzyć własne projekty i daje nieograniczone możliwości artystyczne. Obrazki można pokolorować załączonymi do zestawu palety tuszy. Można użyć stempelków lub palców. Obrazki, to dwustronne dziecko może malować, korzystając ze specjalnego pisaka wodnego. Sprawia on, że w magiczny sposób na kartce pojawiają się kolory. Dzięki temu zjawisku dzieci chętniej bawią się tym zestawem, odkrywając i twórczo malując. Po wyschnięciu obrazka, kolory znikają, co umożliwia ponowne namalowanie ciekawych wzorów i rysunków.

Zestaw kreatywny w postaci naklejek i ozdób. Jest to doskonały podarunek dla dzieci, które są małymi artystami i uwielbiają egzotyczne przygody. Zestaw zawiera pięć plansz/obrazków, które przeniosą Twoją pociechę z świat lasu deszczowego, wioski w dżungli lub wodospadu. Na obrazkach są ilustracje, których można ozdobić różnorodne elementy. Można naklejać w wyznaczonych miejscach lub dowolnie wybranych obszarach. W zestawie jest pięć arkuszy z rozmaitymi naklejkami. Są to prawdziwe skarby dla małego artysty. Znajdują się w nich kształty geometryczne, tropikalna roślinność oraz egzotyczne zwierzątka. Te elementy dodają uroku i koloru każdej ilustracji. Dzięki temu dziecko może umieścić naklejkę, kierując się własną wyobraźnią, tworząc unikalne sceny i historię. Sprytne opakowanie zestawu może posłużyć jako ramka do stworzonego dzieła. W dumą dziecko może wystawić swoją pracę, jako ozdobę w pokoju lub podzielić się nim z rodzeństwem i przyjaciółmi.

Kolejnym ciekawym i przydatnym podarunkiem dla dziecka artysty jest zestaw kredek, ołówków i węgli. Zestaw posiada 142 elementy. Zawiera pełną paletę kolorów, dzięki temu znajdziesz każdy potrzebny kolor. W zestawie znajdują się również inne akcesoria. Kredki i ołówki doskonale sprawdzą się u profesjonalisty, hobbysty lub początkującego artysty. Do zestawu dołączone jest etui, które pomieści cały zestaw, a wewnętrzne przegrody sprawiają, że szybko znajdziesz pożądany kolor lub odpowiedni ołówek. Wysokie jakości barwniki oraz precyzyjne wykonanie zapewniają wygodne użytkowanie. Każda kredka i ołówek jest podpisana numerem i nazwą koloru. Zestaw zawiera również węgle w ołówku, marker, wiszery, gumkę, papier ścierny, przedłużacz ołówka, szkicownik i etui. Wszystkie elementy zostały wyszczególnione w kolejnych sekcjach. W tym zestawie są kredki wykonane z naturalnych pigmentów i oleistego spoiwa, dzięki czemu kredki są lekko tłuste i łatwo uwalniają barwę. Piękny efekt daje nakładanie kilku warstw jedna na drugą, cieniowanie i rysowanie z różną siłą nacisku na podłoże.

Kolejnym ciekawym przydatnym podarunkiem są farby dla dzieci. To właśnie malowanie farbami we wczesnym dzieciństwie sprawia tyle przyjemności i radości. Uzyskuje się ją, mając możliwość dowolnego mieszania kolorów. Tworzenie nowych połączeń kolorów jest szczególnie dla małych dzieci ogromnie pobudzające. Pozwala im na naukę przez zabawę. Jednak jak można się przekonać, nie tylko małe dzieci uwielbiają farby. Dzieci w wieku szkolnym również chętnie sięgają po farby, by przelać na kartkę papieru swoje marzenia i fantazje. Farby dla dzieci mogą okazać się bardzo trafionym i wspaniałym upominkiem. Wystarczy tylko spojrzeć na nie w nieszablonowy sposób i odkryjemy, że oprócz farb akwarelowych i plakatowych, jest o wiele więcej ciekawych możliwości, które sprawią radość dzieciom.

Kolejnym równie dobrym pomysłem na prezent są kredki. Ważne podczas malowania i rysowania dla dziecka są mocne kolory oraz łatwość w posłużeniu się kredką. Kredka nie powinna być zbyt duża, ani zbyt mała. Kredki mają kształt stożka i wykonane są z kolorowego parafinowego wosku. Takie kredki są produktem bezpiecznym, który spełnia wysokie wymagania norm europejskich. Można podarować kredki w rozmiarze XXL, które są łatwe w użytkowaniu i przede wszystkim są bardzo odporne na wstrząsy spowodowane upadkiem. Dodatkową zaletą tych kredek jest możliwość rysowania po szkle. Jest to bardzo dobra cecha, która sprawi radość nie jednemu dziecku, a nawet osobie dorosłej. Niemal każde małe dziecko lubi wszelkiego rodzaju prace manualne. Począwszy od lepienia ludzików z modeliny lub plasteliny, a skończywszy na wklejaniu różnego rodzaju obrazków. Takie zajęcia wykonywane sumiennie są bardzo ważne dla rozwoju małej motoryki dziecka.

Wybierając prezent plastyczny dla dziecka, nie można pominąć kupna zestawu do składania origami. Zakup książki z origami, która będzie miała wpływ na usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej, poza tym stanie się źródłem radości i świetnej zabawy. Już przedszkolaki mogą zaczynać przygodę z origami i układać swoje pierwsze figury i zwierzątka. Im starsze dziecko, tym większą radość sprawi origami o wyższym stopniu trudności. Jednak podczas dokonywania zakupu, należy pamiętać, że stopień trudności zawsze powinien być dostosowany do wieku dziecka. Origami może być doskonałym podarunkiem dla dzieci, które lubią kreatywność i prace manualne. Zestaw do origami z różnego koloru kartkami i instrukcją mogą być bardzo inspirujące rozwijające dla małych umysłów. Origami nie tylko rozwija zdolności manualne, ale również wspiera koncentrację, cierpliwość i wyobraźnię. Jest to doskonały sposób na naukę logicznego myślenia, geometrii i przestrzeni. Warto pamiętać, aby podczas wyboru zestawu dopasować stopień trudności do wieku i umiejętności dziecka, w celu zapewnienia satysfakcji i radości z tworzenia origami.

Zestawy do tworzenia biżuterii są świetnym pomysłem na podarunek dla dzieci. Doskonale sprawdzi się u dzieci, które lubią eksperymentować z kreatywnymi projektami. W ofercie jest wiele rozmaitych zestawów, które umożliwiają tworzenie własnych unikatowych akcesoriów. Poniżej kilka propozycji. Zestaw do tworzenia bransoletek przyjaźni. Zawiera różnego koloru nici, koraliki, zawieszki i instrukcje, jak krok po kroku stworzyć biżuterię. Kolejny jest zestaw do tworzenia naszyjników lub kolczyków. Podobnie jak zestaw do tworzenia bransoletek elementami zestawu są koraliki, zawieszki, łańcuszki i inne elementy do stworzenia naszyjników i pierścionków. Dzieci mogą wybrać wzory, mieszać koraliki oraz tworzyć biżuterię według własnego gustu. Nie można pominąć zestawu ze sznurkami do makrama. W skład zestawu wchodzą sznurki w rozmaitych kolorach i grubościach oraz instrukcję jak wykonać makramę. Wyroby mogą posłużyć jako bransoletki, naszyjniki lub ozdoby do włosów. Zestawy do tworzenia biżuterii mogą być dla dzieci bardzo pasjonujące. Pozwalają dzieciom na wyrażenie swojej kreatywności, a jednocześnie rozwijać umiejętności manualne i koncentrację. Ważne, aby wybierać zestawy dopasowane do wieku i umiejętności dziecka oraz sprawdzić, czy zestawy zawierają bezpieczne dla dziecka materiały.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież