Wielu z nas zastanawia się co kupić trzylatkowi na urodziny.

Warto podarować prezent, który będzie posiadał walory edukacyjne. Sprawdzą się również zabawki interaktywne, które nie tylko pozwalają rozwijać się dziecku, ale też bawią. Poniżej przykładowe prezenty dla trzylatka.Prezent dla trzylatka

  • Szczeniaczek uczniaczek – zabawka interaktywna to prezent dla trzylatka – szczeniaczek jest mięciutki, gotowy do przytulania i udowodnienia, że nauka to zabawa. Zabawka reaguje na dotyk radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą pierwszych sto słów nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko. Szczeniaczek ma wbudowane poziomy nauki, bo każdy uczy się w swoim tempie. Podświetlone serduszko pulsuje w rytm muzyki. Trzy poziomy: 1. Odkrywanie – po dotknięciu łapki, nóżki, uszka lub serduszka dziecko słucha słówek alfabetu, kolorów, kształtów i nazw części ciała i nie tylko. 2. Zachęcanie – radosne wypowiedzi nagradzają dzieci i zachęcają do wspólnego liczenia, znajdowania kolorów i pokazywania części ciała. 3. Naśladowanie – wypowiedzi i piosenki do wspólnego śpiewania z szczeniaczkiem. Zachęcanie do zabawy z wyobraźnią. Pozwala to na budowanie zasobu słownictwa u dziecka.
  • Tablet malucha – zabawka interaktywna jako prezent dla trzylatka na urodziny – tablet firmy Fisher-Price zachęca maluchy do radosnej zabawy. Tablet zawiera 28 łatwych do przyciśnięcia przycisków w tym 26 z literkami alfabetu. Pomaga w nauce kolorów, literek, nazw zwierząt i innych atrakcji. Odgrywa śmieszne dźwięki i piosenki do wspólnego śpiewania. Tablet wyposażono w poziomy nauki, które zmieniają się wraz z rozwojem dziecka. Trzy poziomy zabawy gwarantują dziecku ciekawe wypowiedzi, piosenki i dźwięki. Poziomy nauki: 1. Odkrywanie – za aktywną zabawę maluszek nagradzany jest dźwiękami, słówkami i wesołymi melodyjkami. 2. Zachęcanie - na tym poziomie maluch odnajduje literki na ekranie. Melodyjki i wyrażenia nagradzają zabawę dziecka. 3. Naśladowanie – zachęca do angażowania wyobraźni dziecka podczas zabawy w naśladowanie na przykład kaczego kwakania.
  • Gra „Dobble kids” jako prezent dla trzylatka - żadna inna gra nie rozrusza tak towarzystwa jak ta. W ciągu kilku minut gry jest mnóstwo zabawy. Gra jest prosta. Rozgrywka jest szybka i emocjonująca. Przy stole każdy krzyczy starając się nazwać pasujące obrazki i być szybszy niż pozostali gracze. Podstawową zasadą gry jest jak najszybsze odnalezienie symbolu łączącego dwie karty. Symbol zawsze jest tylko jeden. Wszystkie symbole to zwierzęta bardzo dobrze narysowane dzięki czemu dziecko szybko odnajdzie w myślach słowo aby nazwać zwierze. Gra utrwala nazewnictwo.
  • Rowerek biegowy - maluch w wieku trzech lat tryska energią, jest ciekawy świata i chce wszystko wypróbować. Dlatego rowerek biegowy będzie odpowiednim prezentem. Może się wyszaleć trenując mięśnie i koordynację ruchową. Oto kilka przykładowych rowerków wraz z producentem: 1. rowerek biegowy firmy Little Dutch – stylowe i bardzo bezpieczne dla dziecka. Wygodne dla dziecka. 2. Banwood – producent rowerku biegowego z uroczym koszyczkiem w różnych kolorach. 3. Whisbone – projektant rowerka rosnącego wraz z maluchem. Odpowiedni dla dzieci od pierwszego roku życia do wieku pięciu lat.
  • Drewniana nawlekarka z figurami dla trzylatka – zabawka edukacyjna – dzięki tej zabawce dziecko może stworzyć najpiękniejsze na świecie korale przy okazji ucząc się kolorów, kształtów i wielkości podczas nawlekania figur. Zestaw zawiera dwa sznureczki 30 elementów do nawlekania w sześciu kształtach i wielu kolorach. Zabawka należy do linii Plan Preschool, która kładzie nacisk na połączenie zabawy z nauką. Specjalnie zaprojektowane zabawki zapewniają wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Zabawka od firmy Plan Toys, która należy do czołówki firm na Świecie produkujących ekologiczne zabawki. Jako jedna z pierwszych zaczęła wykorzystywać do produkcji swoich zabawek ponownie przetworzone drewno kauczukowe.
  • Liczydło tęcza od Little Dutch – sposobność do nauki liczenia dla najmłodszych. Liczydło posiada cztery kolorowe osie, które maja po dziesięć kuleczek do łatwego i samodzielnego liczenia. Oprócz walorów naukowych liczydło pięknie prezentuje się w dziecięcym pokoiku. Kolorystyka: błękitno-miętowa. Little Dutch to firma zajmująca się produkcją bezpiecznych i funkcjonalnych oraz wysokiej jakości zabawek. Szybko zjednała sobie wiele matek i błyskawicznie podbiła serca.
  • Klocki tematyczne – zestawy niewielkich plastikowych klocków z których można ułożyć proste konstrukcje na przykład: pociąg, wieża, zamek lun domek. Świetnie sprawdzają się zestawy tematyczne do których dołączane są figurki na przykład zwierząt. Układanie klocków to jedna sprawa, a druga to zabawa w farmę, wyścigi lub księżniczkę w zamku. Tematyczny zestaw pomaga wyobrazić sobie dalszą część zabawy. Lego Duplo i jego tematyczne zestawy na przykład: Dżungla, Mój pierwszy autobus. Z pewnością sprawdzi się zestaw Celemntoni Farm, gdyż klocki są miękkie i nadają się do zabawy w wannie i piaskownicy.
  • Gogle VR – Mattel – ten zestaw przeniesie twoje dziecko do świata wirtualnego. Pobierz na smartphone;a jedną z wielu dostępnych aplikacji View-Master i zamontuj smartphone w goglach. Należy w nich spojrzeć na krążek z wprowadzeniem i nacisnąć dźwignię aby dokonać wyboru w wyświetlonym menu. Doskonale nadają się do oglądania panoramicznych obrazów, oglądania filmów, poznawania ciekawostek i grania w mini gry. Dołączony krążek umożliwia dostęp do demonstracyjnych wersji rozszerzeń takich jak kosmos, dzika przyroda lub ciekawe miejsca. Zestaw ten najlepiej działa z wybranymi urządzeniami GSM takich firm jak Samsung, Apple, Motorola i LG.
  • Telefon dla gadułki od Fischer-Price – zabawka interaktywna – klasyczna zabawka do ciągnięcia na sznurku. Posiada uśmiechniętą buzie i oczy, które poruszają się w dół i do góry wraz ciągnięciem przez dziecko.
  • Mikrofon malucha od Fischer-Price – mikrofon do śpiewania i nagrywania z serii „Ucz się i śmiej”. Pozwala na odkrycie talentu. Maluch może nagrywać własny głos lub śpiewać radosne, edukacyjne piosenki razem ze szczeniaczkiem. Mikrofon uczy alfabetu, liczenia od 1 do 20, a także kolorów i przeciwieństw. Jeśli maluch chce nagrać własny głos to wystarczy przycisnąć przycisk. Mikrofon odtworzy głos malucha dodając przy tym podkład muzyczny i ciekawy efekt dźwiękowy. Można przygotować scenę i odkrywać talent dziecka.

Prezent dla trzylatka – Podsumowanie

Jak widać na rynku jest sporo zabawek, które warte są uwagi i z powodzeniem można ofiarować je w urodzinowym podarku. Ważne żeby dziecko było zadowolone, a zabawka starczyła na dłużej. Z pewnością jako prezent sprawdzą się zabawki edukacyjne i interaktywne, które maluch polubi.

prezent dla trzylatka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież