Chrzest to chrześcijański symbol nawrócenia i oczyszczenia z grzechów.

Jest to pierwszy sakrament święty przyjmowany przez nowego członka Kościoła. Ceremonia Chrztu Świętego ma wielkie znaczenie w Kościele katolickim. Istota sakramentu i sposób w jaki rodzice i rodzice chrzestni mogą przygotować się do ceremonii w kilku słowach poniżej. W naszym wyznaniu ochrzczony zostaje obmyty w grzechu pierworodnego i jest mu nadawane imię z którym może liczyć na opiekę świętego patrona.

Chrzest Święty jest wprowadzeniem do Kościoła i zobowiązaniem życia zgodnie z wyznacznikami wiary. W tym pomóc nam jaka rodzice i specjalnie wybrani rodzice chrzestni, którzy dbają o wychowanie w wierze. Chrzest dziecka jest ważnym i podniosłym wydarzeniem w jego życiu jak i w życiu rodziców. Warto więc specjalnie przygotować się na tą chwilę i uświadomić sobie obowiązki wobec nowego członka Kościoła. Rodzice chrzestni są zobowiązani wychować w wierze, wspólnie nauczyć katechizmu i budować jego więź z Panem Jezusem. Mają wyjaśnić dziecku jakie wspaniałe jest życie w przyjaźni z Bogiem. Jest to trudne do wykonania, lecz mamy do pomocy rodziców chrzestnych, których odpowiednio wybieramy.

Co kupić na chrzest?

Zastanawiasz się co kupić na chrzest dla chłopca czy dziewczynki? Wielu z nas ma problem z doborem prezentu na Chrzest Święty. Warto o przemyślany prezent, oryginalny i nietuzinkowy taki, który stanie się pamiątką tego ważnego wydarzenia. Oto kilka przykładów prezentów z okazji Chrztu Świętego.

  • Anioł stróż – drewniany aniołek z modlitwą – jest wykonany z drewna wysokiej jakości. Personalizacja z postaci modlitwy lub własnych słów czyni z aniołka z drewna nietuzinkowy prezent. Grawer wykonany jest laserem i zawiera nawet najdrobniejsze szczegóły przy tym jest trwały. Nie ściera się i nie znika. Dostępny jest w CarpentryShop.
  • Pudełko na pieniądze – jest to starannie wykonany zamiennik tradycyjnej papierowej koperty. Dzięki grawerowi z dowolną treścią stanowi oryginalny podarek. Jest trwałe, estetyczne i niepowtarzalne. Doskonale nadaje się na prezent dla chrzczonego dziecka. Grawer ten wewnątrz może być życzeniami dla obdarowanego lub własną sentencja. Grawer na zewnątrz może być nawiązaniem do okazji z jakiej jest wręczany. Taka pamiątka jest ponadczasowa, a dzięki magnesom umieszczonym na pudełku można przymocować do drzwiczek na przykład lodówki. Produkt dostepny w CarpentryShop
  • Album na chrzest – to ciekawy pomysł. Starannie wykonany album z drewna z okazjonalną dedykacją lub ważnymi datami idealnie nadaje się na prezent z okazji Chrztu Świętego. Z pewnością będzie znakomita pamiątka po upływie lat. Zdjęcia zgromadzone w takim albumie mogą być wspaniałym przypomnieniem tego ważnego wydarzenia. Dziecko już dorosłe i rodzice w chęcią będą sięgali po taka pamiątkę i wspólnie oglądać zdjęcia. Dostępny w CarpentryShop.
  • Organizer na spinki i gumki do włosów – z pewnością jest to idealny prezent dla córki borykającej się z gubieniem spinek i gumek do włosów. Wykonany jest z sklejki o wysokiej jakości. Połączony wstążkami. Grawer umieszczony na sklejce personalizuje podarek. Taki organizer może stać się ozdobą pokoju dziecka. Dostępny jest w CarpentryShop.
  • Drewniana metryczka – do doskonały prezent gdy zastanawiasz się co kupić na chrzest. Personalizacja w postaci liczb, daty i imienia oraz co zażąda klient sprawia, że metryczka staje się oryginalnym podarkiem. Wykonana z wysokiej jakości sklejki nie niszczy się, a grawer wykonany laserem zawiera szczegóły i jest trwały. Nie ściera się. Metryczka może stać się dekoracją do pokoju dziecka lub salonu. Dostępna w CarpentryShop.
  • Srebrna skrzynka z pozytywką – jest to skrzyneczka na zdjęcia grająca zniewalająca melodię. Jest to znakomity i wzruszający prezent. Dodatkowo grawer wykonany laserowo personalizuje podarek. Z pewnością po upływie lat będzie miłym wspomnieniem wielkiego wydarzenia Chrztu Świętego. Srebrna skrzynka z misiem pozytywką z pewnością rozweseli po latach starsze już dziecko i będzie fantastyczną pamiątka na długie lata. Idealnie nadaje się na wyjątkowy i elegancki podarek z okazji chrztu. Ponadto pudełko po latach może stać się sekretnym miejscem na tajemnice i takie ważne drobiazgi.
  • Poduszka personalizowana z nadrukiem – jest to inny niż wszystkie prezent z spersonalizowanym nadrukiem, który wybiera kupujący. Produkt jest antyalergiczny. Poszewkę na poduszkę można prać i prasować. Materiał z jakiego została wykonana poszewką to policotton, a wypełnienie to silikonowe kuleczki. Poduszka może służyć do spania jak i zostać ciekawą dekoracją. Należy dodać, że materiał jest wysokiej jakości odporny na temperaturę. Zamek w poszewce wykonany jest z stali nierdzewnej. Materiał jest miły w dotyku.
  • Złota bransoletka ID z grawerem – jest to unikatowa bransoletka mająca możliwość grawerowania. Wykonana jest ze złota i ma regulacje rozmiaru w przedziale 14-16 centymetrów. Z pewnością jest to unikatowy prezent, który można ofiarować chrzczonemu dziecku. Grawerem może być imię dziecka lub ważna data. Akcentem jest zawieszka z zamyślonym aniołem. Powierzchnia anioła jak i reszta bransoletki zdobiona jest delikatnymi żłobieniami. Całość wykonana jest z ośmiokaratowego złota. Najwyższą jakość potwierdza Polski Urząd Probierczy na załączonej metce jubilerskiej.
  • Podwójna ramka na zdjęcia z żyrafa i misiami –to również doskonały prezent gdy zastanawiasz się co kupić na chrzest! Śliczna wypolerowana do połysku ramka z grawerem, który personalizuje ten prezent. Ramki wykonane są z wysokiej jakości stali posrebrzanej i zabezpieczonej lakierem ochronnym. Lakier nie czarnieje i zachowuje blask. Figurki wykonane są z tworzywa sztucznego , ale również jak ramki są posrebrzane i zabezpieczone warstwą ochronną. Grawer wykonany jest laserowo nowoczesna technika, która sprawia, że napis nie zetrze się, ani nie zniknie w z upływem lat. Cechą charakterystyczną jest jego trwałość i precyzyjne wykonanie.

Co kupić na chrzest – podsumowanie

Jak widać nawet przy braku pomysłu na unikatowy i wyjątkowy prezent można znaleźć radę. Powyżej kilka pomysłów na ciekawe i nietuzinkowe podarki z okazji Chrztu Świętego. Warto zatroszczyć się o pamiątkę z tego ważnego wydarzenia, która zostanie na długie lata.

co kupic na chrzest

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież