Na rynku jest wielu producentów świec zapachowych prześcigających się w ofercie.

To dzięki nim w naszych wnętrzach goszczą wspaniałe zapachy tworzące klimat i nastrój. Oprócz tego świece zapachowe w słoikach stanowią znakomity dodatek do wystroju wnętrza. Bez różnicy czy świeca ma posłużyć jako upominek czy ma stanowić świąteczną ozdobę.

Eleganckie, ponadczasowe i pachnące nadają się znakomicie jako podarunek nie tylko dla Pań, ale również dla Panów. Świece można zestawić w komplet, dzięki różnorodności kolorów i kształtów. Wyeksponowane są w szkle. Świetnie sprawdzają się na lustrzanej tacy lub tradycyjny lampion.Gama zapachów świeczek w słoiku

Zapach wanilii wprowadza w świąteczny nastrój pełen smakołyków. Mango dzięki któremu zapach jest soczysty i słodki ożywia zmysły po wyczerpującym dniu. Nutka romantyzmu powstaje dzięki żurawinie. Witalności i energii dodaje świeca o zapachu granatu. Zapach magnolii pozwala na stworzenie intymnej i subtelnej aury. Aromat orchidei świetnie nadaje się do orientalnych wnętrz. Cynamon zapewni przyjemne ciepło. Zapach lawendy ułatwia zaśnięcie. Drzewo agarowe pobudzi zmysły i uzupełni wnętrza o egzotycznej aranżacji. Piwonia sprzyja powstaniu ciepłej i przytulnej atmosfery. Należy pamiętać, że zapach to naturalny element aranżacji wnętrz także mamy jak wprawić się w nastrój. Zapach inspiruje i uwodzi.


Czy świeczki zapachowe są szkodliwe?

Świeczki zapachowe niebezpieczne dla zdrowia. W Uniwersytecie Stanowym Południowej Karoliny dowiedli, że świece zapachowe woskowe są szkodliwe dla zdrowia. Wydzielany podczas spalania benzen, formaldehyd, toluen oraz ftalany mogą doprowadzić już w niewielkiej ilości do powstania choroby nowotworowej, krwawienia z nosa, powstania astmy i stanów lękowych. Winien jest składnik z którego tworzone są świece.

Płomień nie wytwarza odpowiedniej temperatury by całkowicie spalić cząsteczki wosku parafinowego. Naukowcy informują, że nawet dotyk świecy zapachowej może wywołać infekcję lub objaw alergiczny. Świeczki oprócz szkodliwej parafiny posiadają wiele środków chemicznych. Należy zwrócić uwagę na linonen czyli aromat cytrynowy. Podczas wydzielania wchodzi w reakcję z ozonem z powietrza i wytwarza aldehyd powodujący nowotwory. Naukowcy odkryli, że substancja ta znajduje się w świeczkach w ilości przekraczającą dawkę ponad stukrotnie.


Czy musimy zrezygnować z świeczek zapachowych?

Świeczki są dobrym sposobem na stworzenie klimatu i nastroju. Palimy je często wieczorami. Należy pamiętać, żeby w jednym momencie nie zapalić zbyt dużej ilości świeczek, poza tym trzeba ograniczyć częstość stosowania. Największą toksyczność wykazują w pomieszczeniach. Po wypaleniu się świeczki należy obowiązkowo wywietrzyć mieszkanie.


Zamienniki świeczek zapachowych

Dzięki walorom estetycznym i dekoracyjnym wielu z nas decyduje się na świeczki zapachowe. W takiej sytuacji najlepiej zakupić świeczki wykonane z wosku pszczelego lub soi, które są naturalnymi odpowiednikami. Świeczki możemy wykonać w zaciszu domowym. Jest to sposób na relaks i spędzenie wolnego czasu.


Pozytywne działanie świeczek zapachowych w słoiku

W ciągu dnia stresujemy się i potrzebujemy regeneracji. W walce z tym pomocą przychodzą świeczki zapachowe, które koją nerwy i sprzyjają odpoczynkowi. Popularne są świeczki wykonane z naturalnego wosku, które podczas spalania wypełniają pomieszczenie jonami ujemnymi. Jony te neutralizują promieniowanie urządzeń elektronicznych. Ważna informacja jest działanie płomienia z wosku pszczelego wspomaga oczyszczanie powietrza, co cenią alergicy. Ponadto świeczki podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Świeczki zapachowe wprowadzają do salonu lub sypialni wyjątkowy nastrój. Są niezbędne w tworzeniu świątecznej aury.

Świeczki zapachowe mają wiele zalet i są niezastąpione w tworzeniu klimatu i nastroju. Uważać trzeba dokonując wyboru produktu z których są wykonane. Naturalne składniki nie zagrażają zdrowiu człowieka, ale te wykonane z wosku mogą wywołać nawet nowotwór. Świeczki zapachowe mają walory estetyczne i dekoracyjny, o cieszy. Są znakomitym podarunkiem nie tylko z okazji świąt. Sprawdzają się jako upominek dla niej jak i dla niego.

Komentarze  

0 #1 Monika 2020-12-11 11:39
Wspaniałe są te świeczki! Uwielbiam je odpalać szczególnie w okresie zimowym
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież