Prawie każdego lata powraca problem komarów.

Jak sobie z nimi radzić? Jest kilka sposobów. Jeśli wyprawiasz przyjęcie w ogrodzie i nie chcesz żeby komary uprzykrzyły tą chwilę. Co gdy po ciężkim dniu pracy chcesz usiąść na balkonie i spić lampkę wina? Gdy organizujemy grilla dla przyjaciół? Skutecznym sposobem na komary są świece zapachowe o zapachu Citronella.


Jak świeczki zapachowe odstraszają komary?

Świeca antykomarowa podczas spalania wytwarza jakby płaszcz ochronny. Znakomicie sprawdza się gdy chcemy usiąść przy stole wtedy taka postawiona świeca odstrasza komary. Dla wzmocnienia efektu można zapalić kilka świec naraz. Oprócz odstraszania komarów świece wytwarza świetny nastrój i klimat w wieczorne pory dnia. W celu prawidłowego palenia zaleca się wkładanie świec w osłonki lub świeczniki. Zapobiega się kopceniu i nierównomiernemu spalaniu świecy. Wiele świec produkowanych jest do użytku zewnętrznego - posiadają grubsze knoty, które stabilnie utrzymują płomień.


Co to jest Citronella i jak się pozyskuje?

Jest to rodzaj olejku eterycznego wytwarzanego z kilku gatunków roślin, który poza zastosowaniem w perfumiarstwie i produkcji kosmetyków skutecznie odstrasza komary. Olejek Citronella został zarejestrowany jako środek na kamory w Stanach Zjednoczonych w roku 1948. Olejek ten działa silnie przeciw grzybicy. Ciekawostka jest uspakajanie psów. Olejek ten jest produkowany w krajach w których trawa cytrynowa powszechnie rośnie w Chinach, Indonezji i Tajwanie.

Jakie są rodzaje świec i odstraszających komary i które wybrać?

Świece antykomarowe produkowane są w różnych wielkościach. Od podgrzewaczy po świece w małych słoiczkach. Do wyboru są również większe świece z grubym knotem typowo na zewnątrz. Przy większym stole bądź przyjęciu zaleca się zapalenie kilku świec i umieszczenie ich w strategicznych miejscach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież