Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka? Niektórzy wolą obchodzić swoje święto w zaciszu domu lub ogrodu.

Takie przyjęcie ma swoje plusy, ale są też minusy. Jednak urodziny dzieci są czymś szczególnym dlatego warto zorganizować je tak, aby nasze pociechy miały bardzo dużo radości z tego dnia!

Gdzie zorganizować urodziny dziecka?

Plusami organizacji przyjęcia urodzinowego w domu to: jest tanio, nie musimy szukać miejsca i nie trzeba nigdzie jeździć.

Minusami jest: musimy wszystko sami kupić i przygotować, trzeba po imprezie sprzątać i organizowanie zabawy dla dzieci.

Urodziny dziecka to równie ważne święta jak urodziny rodzica i jest to przeżycie nawet dla najbliższych. W trakcie przygotowywania imprezy urodzinowej nie można zapomnieć o ważnych rzeczach.

Jak zacząć przygotowania? Organizację warto rozpocząć od sporządzenia listy: gości małego solenizanta, menu, atrakcje na przyjęciu i lista rzeczy do zrobienia przed przyjęciem. W takiej sytuacji urodziny dziecka będą udane, a Ty wiesz, że niczego nie zabraknie i możesz spokojnie uczestniczyć w imprezce.

Jedzenie – inspiracje dla każdej mamy – jeśli mowa o przekąskach to warto stosować się do jednej zasady: dzieci zjadają wszystko to co jest im znane i raczej wolą lekkie i proste przekąski. Nie należy podawać ciężkostrawnych posiłków. Tu sprawdzą się kanapki z warzywami, muffinki, ciasta i placuszki z jabłkami. W końcu dzieci po konkursach i zabawach zgłodnieją więc z pewnością skosztują przygotowanych specjałów.

Pamiętajcie! Urodziny to głównie świetna zabawa w której najważniejsze są dobre humory dzieci. Warto więc zapewnić moc atrakcji. Ważne żeby wszystkie zabawy i atrakcje odbyły się w pierwszej połowie imprezki. Pamiętać trzeba o dekoracjach, które uczynią imprezę wyjątkową. Sklepy internetowe oferują bardzo dużą gamę rozmaitych dekoracji urodzinowych z wymyślnymi tematami. Wykorzystać można spersonalizowane toppery, konfetti, podkładki na stół lub papierowe kubki. Jest to świetne rozwiązanie jeśli urodziny wyprawiasz w domu lub ogrodzie. Ozdoby urodzinowe można dodatkowo spersozalizować przez co nabędą bardziej wyjątkowego charakteru.

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Gry i zabawy. Organizując przyjęcie warto tak zorganizować żeby goście nie znudzili się. Warto wynająć animatora, który przeprowadzi gry i zabawy oraz konkursy. Animator sprawdza się gdy przyjęcie organizujemy w ogrodzie. Animator może wcielić się w rolę bohatera. Można nabyć spersonalizowaną kolorowankę w rozmiarze XXL w której każdy coś domaluje. Warto pamiętać, że dzieci lubią się przebierać więc może bal przebierańców.

Dodatkowa atrakcja. Zawsze można pokusić się o kupno Polaroida i samemu wykonywać zdjęcia dziecku o ile inne dzieci nie mają nic przeciwko. Kosztowniejszym wyjściem jest wynajem foto budki w której znajduje się mnóstwo gadżetów do zdjęć. Taka foto budka z pewnością sprawi frajdę wszystkim gościom.

Inne miejsca na urodziny dziecka.

Klubokawiarnie – na miejscu jest animator, który organizujący kreatywne i fajne zabawy. Plusy przyjęcie w klubokawiarni to: animator i zaplanowana zabawa, nie trzeba zajmować się organizacją i sprzątaniem. Minusy to: drożej niż w domu, fajne miejsca nie zawsze są blisko domu i bywają problemy z terminami.

Urodziny w restauracji – idealne dla dużej rodziny. Niestety w tym miejscu dzieci będą nudzić się. Plusy restauracji to: dobre jedzenie, dużo miejsca dla rodziny i nie trzeba zajmować się organizacją i sprzątaniem. Minusy to: mało rozrywkowo i może być drogo (zależy od miejsca).

Nietypowe miejsca – basen, tor gokartowy, w muzeum lub konno. Plusy to: dobra zabawa, oryginalna impreza, nie sprzątamy i fajna pamiątka. Minusy to: koszt, który może być spory, może wymagać większego zaangażowania się rodziców i nie każdemu dziecku podoba się taka rozrywka.

Sposobów na urządzenie urodzin dziecka jest sporo. Począwszy od zacisza domowego po wielką imprezkę w restauracji. Ważne żeby główny bohater był zadowolony i miał uśmiechniętą minkę oraz powody do pamiętania tych urodzin przez długie lata. Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka? Powyżej odpowiedź na te pytanie. Artykuł to również inspiracja dla mam i tatusiów, którzy miewają kłopot w podjęciem decyzji odnośnie miejsca przyjęcia urodzinowego.
Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież