Jak zorganizować urodziny

Od dnia poprzedzającego urodziny szykujemy dekoracje. Jesteśmy zadowoleni jak schodzi w dniu następnym rano i ma niespodziankę.

Jego mina jest bezcenna. On może cieszyć się dniem urodzin od samego rana do wieczoru. Świetną sprawą jest obserwowanie jego zaangażowania w przygotowania i wyczekiwania momentu imprezy. Rodzice dają przykład, że świętowanie w gronie najbliższych to super pomysł. Celebracja urodzin trwa długo więc nie sprawdziłaby się wynajęta sala z czasowym ograniczeniem.

Jak przygotować urodziny w domu?

Przygotowania czas rozpocząć. Datę urodzin ustalić można trzy miesiące przed tym dniem. Same przygotowania warto zacząć miesiąc wcześniej. Warto zacząć od wymyślenia tematu przewodniego i rozrysowania. Jak będzie wyglądał stół, dekoracje i menu. Jeśli mowa o kulinariach to warto ich pieczenie zacząć tydzień wcześniej codziennie w nocy gdy dzieci śpią piec jedno ciasto. Wcześniejsze przygotowanie przyjęcia daje przestrzeń na nieplanowane wydatki i zebranie kartonów na zabawy solenizanta i jego gości. Opakowania kartonowe są najtańszym materiałem na dekoracje.

Czas trwania imprezy. Imprezy urodzinowe zaczynają się o godzinie czternastej, piętnastej i trwają do późnych godzin, dlatego nie sprawdziło by się inne miejsce niż dom. Czas imprezy nie może być zbyt długi, bo nie każdy jest tak krzepki by wytrzymać dłuższą zabawę.

Menu urodzinowe. Tu nie ma pojęcia diety. Małym solenizantom smakują słodkości takie jak ciastka maślane z lukrem, Spożywane są tez owsiane, które zostają przegryzane domowymi bezami. Pieczona jest też szarlotka, za którą zbierane są pozytywne komentarze. Jest brownie, popcorn i tarty. Obowiązkowo muffinki bezglutenowe. W porze ciepłej spożywane są lody. Co do tortu to można upiec samemu jeśli czas pozwala lub kupić gotowy. Dekoracje tortu to nie tylko toppery, ale również tort udekorowany jest zgonie pod kątem imprezy. Bezalkoholowy szampan Pinokkio jest super pretekstem do wznoszenia toastów dla jubilata. Warto żeby w menu znalazły się przekąski wytrawne jak i słodki. Zdrowe i lekkie oraz bardziej kaloryczne. Na urodzinach najlepiej sprawdzają się przekąski typu finger food czyli takie, które chwyta się palcami i wkłada do ust. Nie powinno zabraknąć owoców i warzyw oraz wieloskładnikowych koreczków. Do wyłożenia przekąsek można użyć deski do sera na której oprócz sera znajdą się kawałki wędliny, winogron, kawałki jabłek lub gruszek. W salaterkach i miskach można umieścić zdrowe przekąski, chispy lub sałatkę owocową lub warzywną.

Dekoracje. Wszystkie elementy dekoracji powinny być dobrane do jednego stylu. Mogą być połyskujące w stylu „glamour”, utrzymane w pastelowych brawach lub w klimacie prowansalskim, lub kwieciste i radosne. Stół musi się dobrze prezentować, dlatego warto rozłożyć obrus i dobrane do niego papierowe serwetki. Na stole może znaleźć się bieżnik, który uchroni obrus przed plamami, ale również ozdobi stół. Pamiętaj o bukiecie kwiatów, które można w wazonie postawić na środku stołu.

Impreza urodzinowa musi być przede wszystkim udana dla solenizanta, którego nie jest wcale łatwo ucieszyć. Odpowiednio wczesne przygotowania pozwolą uniknąć nieprzewidzianych zajść. Warto pamiętać o pięknie udekorowanym pokoju w którym będzie odbywała się impreza. Menu też musi być szyte na miarę, tak aby każdy z gości wybrał coś dla siebie. Miła atmosfera, zabawy i gry dopełnią całości.
Jak zorganizować urodziny w domu?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież