Taka chwila jak Pierwsza Komunia Święta to dla młodych katolików wydarzenie szczególne zasługujące na piękną oprawę i uznanie. Tradycją jest, że młodzi parafianie są z tej okazji obdarowywani prezentami przez bliskich. Sprawienie udanego i gustownego prezentu komunijnego to nie lada wyzwanie. Dlatego przychodzimy z pomocą, prezentując najbardziej pożądane przez młodzież, a jednocześnie taktowne do okazji podarki na Pierwszą Komunię Świętą


Prezenty na Komunię dla dziewczynek i chłopców o wyjątkowym znaczeniu!

Chcąc uczcić sakrament Pierwszej Komunii Świętej, warto, pamiętać o jego religijnej wadzę. Dlatego w pierwszej kolejności prezentujemy rzeczy o świętym dla Chrześcijan znaczeniu:

  1. Różaniec – zdecydowanie powinien posiadać go każdy parafianin, dlatego nie mogło go zabraknąć wśród propozycji komunijnych prezentów. Ma ułatwiać codzienną modlitwę. Różańce mogą być wykonane z różnych materiałów, być bardzo tradycyjne lub nico nowoczesne. Na tak ważną okazję, jak Komunia, warto postawić na elegancki różaniec ze srebra.
  2. Biblia – w życiu dorastającego w wierze katolika, Pismo Święte stanowi fundament przybliżający go do Boga. Taki prezent na Pierwszą Komunię Świętą to zatem strzał w dziesiątkę. Kupując, jednak Biblię dla młodzieńca warto wybrać wydanie, które będzie mu przyjazne – ilustrowane i przełożone na prosty, zrozumiały, ale nie przeinaczony język.
  3. Płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami religijnymi – jak niegdyś wspomniał św. Augustyn „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli” Jak wiadomo codzienny pacierz dla dzieci, szybko może stać się uciążliwym obowiązkiem, co ich zniechęci. Religijne pieśni do posłuchania i podśpiewywania mogą stanowić doskonałą alternatywę!

Najbardziej topowe prezenty na Komunię dla dziewczynek i chłopców

Poza istotnym znaczeniem prezentu komunijnego ważne jest również, by uszczęśliwić dziecko. Myśląc nad odpowiednim prezentem na Komunię, warto wziąć pod uwagę, że obecnie do Pierwszej Komunii Świętej, idą dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej, czyli w wieku 9 lat. Zatem w tym przypadku raczej nie sięga się już po zabawki. To, co ucieszy młodzież to z pewnością sprzęt sportowy i nowoczesne gadżety!

  1. Zegarek – to jedna z najbardziej tradycyjnych propozycji prezentów na Komunię. Prawdopodobnie, dlatego, że małe dzieciaki, nie noszą zegarków, to akcesorium przychodzi po prostu z wiekiem. Pierwsza Komunia Święta to pewnego rodzaju przełom w wieku młodych ludzi, kiedy po raz pierwszy mogą poczuć się dojrzalsi. Zegarek w tym przypadku ma zatem sentymentalne znacznie, podkreślające powagę uroczystości i uznanie dla młodego człowieka.
  2. Rower – to właściwie topowy prezent komunijny, a co ważne często wyczekiwany przez dzieciaki i służący im przez długie lata. Rekreacyjną jazdę na rowerze uwielbiają chyba wszyscy bez wyjątku, starsi i młodsi, dlatego warto zafundować go dziecku.
  3. Hulajnoga – prosty sprzęt sportowy, a jednocześnie gwarantujący mnóstwo radości. Z pewnością warto inwestować w to, co zapewni młodemu człowiekowi ruch na świeżym powietrzu. To inwestycja w jego zdrowie i kondycję!
  4. Rolki – kolejna propozycja prezentu komunijnego z kategorii sprzętu sportowego. Jazda na rolkach to dla młodych bardzo modna, a jednocześnie zdrowa rozrywka.
  5. Aparat Fotograficzny – czyli, coś, co pozwala uchwycić piękne chwile i zachować je na dłużej. Przed dziewięciolatkiem mnóstwo wspaniałych momentów, więc taki prezent na Pierwszą Komunię Świętą, na pewno przyda się w przyszłości.
  6. Telefon komórkowy – nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez niego. Pierwsza Komunia Święta to dobry moment na to, by młody człowiek, otrzymał w końcu swój osobisty telefon. Wybierając sprzęt dla dorastającego dziecka, warto sięgnąć po nowoczesny model, z wieloma dodatkowymi funkcjami.
  7. Konsola – jest wręcz marzeniem dzieciaków. Gra na konsoli, dostarcza mnóstwo rozrywki. Wybierając zestaw z większą ilością padów, można zagwarantować dobrą zabawę dla całej rodziny. Taki prezent na Komunie z pewnością można zaliczyć do udanych!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież