Niektórzy mają 5 rodzin pszczelich inni zaś 500. Niektórzy są fabryką miodu inni zaś zaopatrzenie w miód rodzinę. Można wyróżnić trzy rodzaje pszczelarzy:

  • zawodowi posiadają kilkaset uli, którzy żyją w produkcji miodu,
  • dwuzawodowi – posiadają kilkadziesiąt rodzin pszczelich i dodatkowo dorabiają do pracy zawodowej,
  • pasjonaci – posiadają niewielkie pasieki od kilku do kilkunastu rodzin. Tymi pasjonatami są głównie emeryci i rolnicy.

Jak wiadomo pszczoły żyją na Ziemi już 40 milionów lat. Już w paleolicie umiano pozyskiwać miód z pszczelich dzikich gniazd. Na początku zebranie miodu wiązało się z zniszczeniem gniazdka. Dopiero później człowiek nauczył się czerpać stałe korzyści z pracy pszczół. W ten sposób powstało bartnictwo, które uczyło się hodować pszczoły w dzikich warunkach. Barcie umiejscowione w pniach grubego drzewa przynosiły dużo słodkiego miodu. Więcej niż teraz czerpiemy z uli. Teraz wiedząc co nieco o pszczelarstwie można spróbować wybrać idealny prezent dla pszczelarza.

Prezent dla pszczelarza - przykłady:

1. Kufel z grawerem NEKTAR

Nektar rzecz – święta. Długo wyczekiwany ten pszczeli i no cóż .. chmielowy. Jest to idealny prezent dla mężczyzny trudniącego się pszczelarstwem. Grawerowany kufel z motywem pszczelarskim może stać się naczyniem najczęściej wykorzystywanym do spijania ulubionego napoju. W tym kuflu delektowanie się napojami nabędzie jeszcze bardziej przyjemny wymiar. Starannie wykonany i efektownie zdobiony stanie się nie tylko ozdobą kredensu. Kufel posiada wygodne ucho, a jego pojemność wynosi 650ml. Jest to idealny prezent dla pszczelarza.

2. Stempel drewniany

Dla niektórych pszczelarstwo to nie tylko hobby i sposób na zabicie czasu, lecz również rzemiosło i odpowiedzialność za pasiekę. Ten stempel to prezent dla pszczelarza w dowód uznania jego trudu włożonego w rozwój i funkcjonowanie pasieki. Stempel jest spersonalizowany przez co staje się wyjątkowy i osobisty. Styl wykonania i oryginalny charakter, dzięki czemu każdy kto będzie korzystał poczuje się wyjątkowo. Jest to gest uznania za profesjonalizm i wieloletnie praktykowanie pszczelarstwa. W skład zestawu wchodzi drewniany stempel i buteleczka z czarnym tuszem.

3. Kartka dla pszczelarza – Król pasieki

Król pasieki jest tylko jeden. Cierpliwe zajmowanie się pasieką, dbanie o rozwój i dokupowanie kolejnych uli. Poświęcenie swojego czasu i energii i czerpanie radości z hodowli. Pokaż pszczelarzowi i zachęć do rozwoju pasji. Taka spersonalizowana kartka jest doskonałym dodatkiem do głównego podarunku. Z pewnością nigdy solenizant nie dostał takiego trafionego podarku. Obdarowany ucieszy się i postawi kartkę na honorowym miejscu aby móc chwalić się zapraszanym gościom. Jest to świetny prezent dla pszczelarza.

4. Notatnik – Królowa pszczół

Najbliżsi wiedzą, że prowadzenie pasieki to nie tylko ciężka praca, lecz również pasja, którą warto pogłębiać. Pasja pochłaniająca każdą wolną chwilę. Oparta jest o bezgraniczną miłość do cudów natury. Jest to prezent dla pszczelarza z myślą o kobietach, które swoją wiedzą, podejściem i zaangażowaniem przekonują, że warto realizować swoje pasje. Notatnik spersonalizowany jest doskonałym podarunkiem dla kobiety, która co dzień oddaje się swojej pasiece. Notatnik to nie tylko miejsce na zapiski, ale również ukłon uznania w kierunku kobiety pszczelarza.

5. Zestaw herbat w metalowym pudełku

Metalowe pudełko z wieczkiem bambusowym skrywa w sobie trzy mieszanki herbat. Herbata zapakowana jest w osobne celofanowe woreczki, które zapobiegają utratę wyjątkowego aromatu. Jest herbata zielona, czarna i owocowa. Na bambusowym wieczku można umieścić grawerunek, który uczyni z prezentu coś wyjątkowego i osobistego. Podarunek ma indywidualny charakter.

6. Multitool

Jest to prezent dla pszczelarza, który po godzinach zajmuje się majsterkowaniem, które działa na niego odprężająco. Jest to narzędzie, dzięki któremu domowe prace będą wykonywane z przyjemnością. Funkcje narzędzia to: śrubokręt, nóż, otwieracz do butelek, pił, pilnik oraz kombinerki, młotek i przecinak do drutu. Multitool zapakowany jest w etui, które można przymocować do paska u spodni. Narzędzie powstało z połączenia solidnego metalu i wyszukanego drewna. Dzięki kształtowi pełnią funkcję młotka

7. Kubek termiczny

Jest to wyjątkowy i elegancki prezent dla pszczelarza, który po pracy staje się panów ekskluzywnie dojrzałym. Dzięki temu kubkowi obdarowana osoba nie będzie musiała rozstawać się z swoją ulubioną kawą. Kubek ma pojemność 320ml. Wewnątrz wykończony jest dwoma ściankami ze stali nierdzewnej, które oddzielone są od siebie próżnią. Na zewnątrz wykończenie czarne z naniesionym grawerunkiem. Kubek posiada pokrywkę wykonaną z plastiku. Dzięki niej napój nie wylewa się z kubka. Pokrywka nie wymaga obsługi oburącz.

8. Leżak z nadrukiem

Jest to wyjątkowy i elegancki prezent dla pszczelarza, który po pracy staje się panów ekskluzywnie dojrzałym. Dzięki temu kubkowi obdarowana osoba nie będzie musiała rozstawać się z swoją ulubioną kawą. Kubek ma pojemność 320ml. Wewnątrz wykończony jest dwoma ściankami ze stali nierdzewnej, które oddzielone są od siebie próżnią. Na zewnątrz wykończenie czarne z naniesionym grawerunkiem. Kubek posiada pokrywkę wykonaną z plastiku. Dzięki niej napój nie wylewa się z kubka. Pokrywka nie wymaga obsługi oburącz.

9. Skórzany fartuch

Jest to wyjątkowy prezent dla pszczelarza, który lubi po pracy pokłaść się na leżak i odpoczywać przy okazji relaksując się. Leżak wykonano z drewna bukowego nieimpregnowanego. Jest możliwość regulacji wysokości oparcia. Szerokość siedziska wynosi około 46cm. Tkanina posiada zamki, które ułatwiają zdjęcie. Udźwig leżaka 120kg. Materiał jest wodoodporny. Nadruk w postaci zdjęcia wykonany jest technika sublimacji. Nadaje się na prezent urodzinowy i nie tylko

10. Lupa

Szkło powiększające to ten element którego nie może zabraknąć w każdym domu. Bez względu czy masz kilkanaście lat i dobry wzrok czy może kilkadziesiąt i oczy, które już swoje widziały. Nie ma to znaczenia. Lupa jako prezent dla pszczelarza praktycznym i niespodziewanym przedmiotem, który z pewnością znajdzie zastosowanie choćby do czytania treści napisanej bardzo małymi literami. Jest to oryginalny prezent, dzięki personalizacji na etui. Jest to podarunek, któy powie jak bardzo troszczymy się o bliską osobę.

Powyżej znalazła się lista przykładowych wyjątkowych i oryginalnych pomysłów na prezent dla pszczelarza. Wybierając któryś z nich nie musisz się martwić, że prezent będzie nietrafiony. Nawet pszczelarzowi po dniu pracy w pasiece należy się chwila relaksu z ulubionym napojem lub odprężenie się w przydomowych ogrodzie spoczywając na leżaku. Pszczelarz to zawód lub pasja, która wciąga. Także naszemu pszczelarzowi należy się stosowny podarunek często z grawerunkiem, co czyni z podarku coś osobistego i wyjątkowego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież