Sezon urlopowy w pełni, dlatego też przyszła pora na wyjęcie z szaf walizek, plecaków i toreb oraz ich przygotowanie do podróży. Na pierwszy rzut oka jest to proste – układamy rzeczy tak, aby wszystkie się zmieściły. Niestety, wybierając się w podróż samolotem, musicie wziąć pod uwagę także kwestie związane z bezpieczeństwem bagażu oraz jego wymiarami, które zależą od indywidualnych regulaminów linii lotniczych. Jak wybrać walizkę do samolotu?


Rodzaj bagażu

Zacznijmy od rozróżnienia dwóch rodzajów bagażu. Mowa o bagażu podręcznym i lukowym. W obu przypadkach mamy do czynienia z restrykcyjnymi normami, nakładanymi na podróżnych przez linie lotnicze. Jeśli w przypadku walizek trafiających do luku nie ma większych ograniczeń co do ich wielkości, a jedynie wagi, tak w przypadku bagażu podręcznego spotkamy się z precyzyjnymi regulacjami. Pamiętajcie więc, aby sprawdzić dokładnie zalecenia związane z wielkością i wagą bagażu zabieranego na pokład samolotu, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas boardingu.

Walizki umieszczane w półkach nad siedzeniami pasażerów powinny być na tyle małe, żeby bez problemu zmieściły się w wąskiej szafce. Niektóre linie lotnicze wymagają, aby rozmiar tego bagażu pozwalał na jego wsunięcie pod siedzenie. Niezależnie jednak od wielkości, pamiętajcie o bezpieczeństwie oraz własnym komforcie. W przypadku bagażu podręcznego walizka powinna być wyposażona w kółka i wysuwaną rączkę, co ułatwia jej przewożenie po terminalu. Warto także zadbać o jakość walizki, czyli wybierać te modele, które wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, odpornych nie tylko na uszkodzenia, ale także na deszcz. W sfinansowaniu zakupów pomoże wam kredyt gotówkowy.

Bagaż lukowy

Z dużo większą uwagą należy podejść do wyboru walizki, która ma trafić do luku bagażowego. Trzeba bowiem pamiętać, że podczas załadunku i rozładunku samolotu, bagaże są przenoszone lub przerzucane kilkukrotnie. Na pewno chcielibyście uniknąć sytuacji, w której wasza walizka podczas transportu się otworzy, a wszystkie rzeczy ze środka znajdą się na płycie lotniska. Dlatego tak ogromne znaczenie ma tu materiał, z jakiego wykonano torbę. Idealne są w tym przypadku tworzywa sztuczne. Są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie lekkie.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj zamka, jaki zastosowano w walizce. Powinien on właściwie chronić bagaż przed otwarciem przez osoby przypadkowe, ale jednocześnie umożliwiać łatwe zajrzenie do walizki służbom lotniskowym, które uprawnione są do kontroli zawartości bagażu. Jak połączyć te dwie rzeczy? Rozwiązaniem są zamki TSA. Zamykacie je, jak klasyczne zamki, natomiast uniwersalny klucz posiadają pracownicy lotniska, którzy – w razie konieczności – mogą konkretny bagaż otworzyć, bez jego rozcinania. To nieco droższe rozwiązanie od klasycznych walizek, ale z pomocą kredytu gotówkowego, różnica w cenie nie będzie zauważalna.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież