W jakim miesiącu brać ślub

Od dawna biorąc pod uwagę rolniczą tradycję czas na ślub jest w miesiącu wrześniu i grudniu.

We wrześniu było już po żniwach i spichlerze były pełne, a w okresie Bożego Narodzenia było już po świniobiciu więc pracy w gospodarstwie prawie nie było. Niestety intensywne prace na roli w miesiącach marzec, kwiecień, lipiec i sierpień oraz miesiące z nieprzyjazną pogodą luty i listopad to nie korzystne terminy zawierania ślubu.Najlepszy miesiąc na ślub?

W dzisiejszych czasach nikt już nie kieruje się uprawą roli w wyborze terminu ślubu. Ślub w  styczniu wybierany jest często jako miesiąc zaślubin, gdyż ceny usług i najmu lokalu są niższe. W miesiącu styczniu można liczyć na dekoracje świąteczne w kościele oraz o naprawdę niebanalna sesję fotograficzną w plenerze.

Na obecność śniegu Młode Pary liczą również ślub w miesiącu lutym w którym warto wyróżnić dzień Walentynek. W miesiącu marcu z powodu Wielkiego Postu i złej pogody śluby nie są tak intensywnie brane. Ślub w kwietniu kojarzy się z Wielkanocą, a młode pary chętniej biorą ślub z uwagi na obecność święta.

Kolejnym dobrym miesiącem na ślub jest maj. Niektórzy wierzą w jego pechowość, lecz dla innych może przynieść przyjazną pogodę z jej okolicznościami w sam raz na sesję ślubną. W czerwcu można liczyć na bogatsze o owoce i warzywa menu weselne, poza tym pogoda jest sprzyjająca.

Ponadto miesiąc zawiera literę „r” która zwiastuje i zapewnia powodzenie związku.

Ślub w Lipcu i sierpniu są miesiącami wakacyjnymi więc musimy liczyć się z możliwą nieobecnością niektórych gości z powodu zaplanowanych wakacji. Aura może przynieść niezapowiadany deszcz więc trzeba liczyć się z tą ewentualnością podczas planowania wesela w plenerze.

Wrzesień to miesiąc w którym biura podróży obniżają ceny wycieczek. Jest to sposobność na kupna ciekawej podróży poślubnej. Ponadto pogoda jest znakomita i nie strasznych upałów. W miesiącu październiku popularne są sesje ślubne z parkach. W tym miesiącu trzeba liczyć się z kaprysami pogody.

Listopad nie jest popularnym miesiącem ślubów, bo pogoda jest nie najlepsza. Jednak ceny najmu sali i fotografa są niższe i można negocjować. Grudzień to czas Adwentu i świąt zatem w tym okresie możemy liczyć na wspaniałe dekoracje i niezwykłą atmosferę.

Jak widać w kalendarzu jest wiele dat w których zawieranie ślubów jest korzystne. Dużo przyszłych Młodych Par zwraca uwagę na pogodę oraz ceny usług na przykład fotograficznych. Nie warto w pośpiechu wybierać miesiąca ślubu. Nadal wielu z nas kieruje się również względami finansowymi więc wybiera miesiąc w którym cena wynajmu sali jest niższa.

Mało Ci? To sprawdź przesądy i zabobony ślubne.

W jakim miesiącu brać ślub

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież