Cztery latka to już nie wiek niemowlęcy więc zabawki kupowane w ramach podarku muszą być nieco inne.

Jest spore grono osób nie mających pomysłu na ciekawy i oryginalny prezent. Dla takich osób powstał ten wpis. Poniżej znajdziecie przykłady ciekawych prezentów dla malucha. Warto również kupić coś co będzie służyło jako pamiątką. Można również postawić na interaktywne i edukacyjne zabawki, które pomogą dziecku rozwinąć się.
Prezent dla czterolatka

  • zestaw do tworzenia biżuterii B Toys – jest to możliwość stworzenia biżuterii bez nawlekania na sznurek. Zawiera koraliki, obrączki i bransoletki. Koraliki wczepia się jeden w drugi przez co nawet osoba niezbyt zręczna wykona. Demontaż takiej biżuterii nie jest trudny przez co zabawa trwa długo. Zestaw występuje w różnych wielkościach i kolorach przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Najmniejszy zestaw składający się z 50 elementów kosztuje 30 złotych, a największy liczący 500 elementów kosztuje 120 złotych. Zestawy można kupić w sklepie Fabryka Wafelków.
  • „Mały atlas ptaków” - jako prezent dla czterolatka napisany przez Ewę i Pawła Pawlaków. Jest to prezent od którego nie można oderwać wzroku. Kartonowe strony z przepięknymi ilustracjami. Zobaczymy tam kolaże, akwarele i obrazki z kolorowych szmatek. W atlasie przedstawiono ciekawe i popularne gatunki ptaków żyjących w Polsce. Idąc parkowymi alejkami będziemy mogli nazywać spostrzeżone ptaki. Dodatkowo można kupić tych samych autorów „Mały atlas motyli”, które można zaobserwować w Polsce. Atlas ptaków kosztuje 29 złotych i można kupić w sklepie taniaksiazka.pl.
  • Dobble Kids – prezent dla czterolatka która jest to jedna z najprostszych gier w której liczy się spostrzegawczość. Stworzona została w myślą o czterolatkach także każdy z nich zrozumie zasady gry i może wykaże się lepszą spostrzegawczością niż rodzic. Najkrócej musimy odnaleźć obrazek, który powtarza się w wyłożonych na stół kartach. Karty umieszczone są w małej i okrągłej puszce więc możemy łatwo zabrać grę ze sobą wszędzie tam gdzie chcemy. Gra kosztuje 52 złote, a dostępna jest w sklepie taniaksiazka.pl.
  • Układanki Magnetoibook – wybór Magnetoibook'ów jest ogromny. Znajdziemy tam pory roku, kostiumy, zwierzątka, pojazdy i śmieszne buzie. W pudełku znajduje się kilkadziesiąt magnetycznych elementów z których można układać przeróżne obrazki takie, które przyjdą do głowy i takie gotowe. Całość wykonana jest estetycznie przez co idealnie nadaje się na podarek. Magnetyczne układanki kosztują 85 złotych i można nabyć je w Mama Gama.
  • Wieża Brick Trick – komplet ten umożliwia małemu konstruktorowi wybudowanie więzy z cegiełek, drewna i elementów dekoracyjnych. Zestaw taki to przepiękne wsie, miasta oraz średniowieczne grody i zamki. Zestaw składa się z 115 prawdziwych cegieł, podstawy oraz kartonowych pionków takich jak smok, rycerze i skrzynia ze skarbami. Dołączone akcesoria i kartonowe pionki czynią dzieło bardziej realistyczne. Budynek można wybudować na podstawie zamieszczonej instrukcji jak tez wykazać się własną wyobraźnią. Zestaw sprawdza się u dzieci jak i u dorosłych. Zabawa dla całej rodziny – gwarantowana. Żeby móc raz jeszcze skorzystać z cegieł wybudowany budynek należy rozpuścić w wodzie. Zestaw ćwiczy u dzieci wyobraźnię i koncentracje jak i poprawia zdolności manualne.
  • Mozaika Ballerina od PlayMais w prezencie dla czterolatka -zabawka ta pobudza kreatywność. Pozwala na stworzenie dzieła nie używając kleju. Wystarcza odrobina wody i wyobraźni. Elementy wyprodukowane są z skrobi kukurydzianej z dodatkiem wody i barwników spożywczych. Elementy ładnie łączą się w całość tworząc kolorowe mozaiki. Całość jest naturalna, bezpieczna i w 100% biodegradowalna. Pudełko zawiera 3000 Trendy Mozaik, 6 pięknych kart z nadrukowanymi konturami. 6 woreczków z ponumerowanymi klockami.
  • Meli klocki Constructor – prezent dla czterolatka, klocki powstały z myślą o inspirowaniu wyobraźni młodych budowniczych. Zachęcają do nieograniczonej zabawy. Kolorowe elementy pozwalają dziecku budować konstrukcje przestrzenne i jak płaskie takie jak dom, samochód, pałac i robot. Klocki nie posiadają zaczepów, które ograniczały by ich wyobraźnię. Młody konstruktor może korzystać z gotowych wzorów jak i wymyślać własne. Prosta konstrukcja i łatwość łączenia pozwalają na nieograniczone możliwości kreatywnego konstruowania budowli przestrzennych. Dziecko jeśli tylko chce – pobudzając wyobraźnię – może wbudować co zechce i stworzyć własny piękny świat. Całość składa się z 600 elementów. Wykonane z bezpiecznego atestowanego tworzywa. Ich rozmiar i konstrukcja pozwala na dowolne chwytanie klocków nawet małymi rączkami. Budowanie i dopasowywanie kształtów doskonale wpływa na koordynacie wzrokowo – ruchową, logiczne i kreatywne myślenie i wyobraźnie. Dzieci uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów. Dostępne są na 3kropki.pl
  • Dumel Discovery – interaktywna mapa Polski – w prosty sposób dostarczy maluchom wiedzy na temat Polski. Posiada panel dotykowy z aktywnymi ikonami, które zapoznają z geografią i historią. Nawet prezentuje hymn Polski. Wystarczy przycisnąć ikonę wybranego miasta żeby dowiedzieć się ciekawych faktów z nim związanych oraz poznać jego nazwę. Mapę można położyć na podłodze lub umieścić na ścianie. Dla odważnych czeka dwupoziomowy quiz. W pierwszym stopniu dziecko będzie musiało rozpoznać i wskazać miasto. W drugim poziomie musi udzielić poprawnych odpowiedzi dotyczących herbów znanych osób, budowli i polskich miast. Poprawne odpowiedzi mapa nagradza motywującymi odgłosami. Przy niepoprawnych odpowiedziach mapa podaje prawidłową odpowiedź przez co dziecko nie tylko bawi się, ale również uczy.
  • Geomag – klocki magnetyczne – jest to zestaw klocków o ujemnym i dodatnim polu magnetycznym pozwalające rozwijać dziecięcą wyobraźnie i zapoznawać się z fizyką dokładnie mówiąc z umiejętnościami. Zabawa klockami stymuluje wyobraźnie, pozwala rozwijać się manualnie i wpływa na kreatywność malucha. Po zapoznaniu się dziecka z polami magnetycznymi może rozpocząć budowanie funkcjonalnych modeli w wielu kształtach. Z tyłu opakowania znajdują się przykładowe konstrukcje wraz z instrukcją wykonania.
  • 5 sekund junior – gra preferuje osoby szybko myślące i szybko mówiące. Osoba siedząca na gorącym krześle musi odpowiadać na pytania, które zadają pozostali gracze. Pytania znajdują się na karteczkach, które stawia się na środku. Po usłyszeniu pytania gracz na 5 sekund na udzielenie trzech odpowiedzi. Po przypływie adrenaliny możesz nie być pewny czy udzieliłeś poprawnej odpowiedzi. Nie przejmuj się. Twoi koledzy chętnie ocenią wypowiedź. Jeśli Ci się udało przesuwasz pionek w stronę mety. Po braku odpowiedzi na pytanie przechodzi ono na kolejnego gracza. Wygrywa ten któremu uda się jak najszybciej przejść planszę.

Prezent dla czterolatka – Podsumowanie

Powyżej zaprezentowano kilka ciekawych podarków na czwarty roczek życia. Dziecko w tym wieku chłonie wiedzę i nabywa nowych umiejętności dlatego też warto kupić zabawkę, która wyjdzie naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom czterolatka.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież