Dwulatek – wielu z nas zastanawia się co kupić takiemu maluchowi na urodziny.

Starają się żeby prezent był trafiony i jednocześnie ciekawy. Niektórzy poszukują pomysłów w internecie inni zaś rozglądają się w sklepach stacjonarnych. W tradycyjnym sklepie jak i tym online wybór jest bardzo podobny. Najlepiej niech to będzie zabawka edukacyjna dzięki której dziecko będzie rozwijało się i poznawało liczby i literki. Poniżej przykłady zabawek dla dwulatka w tym edukacyjne.
Prezent dla dwulatka – Propozycje

  • klocki –w prezencie dla dwulatka, jest to zestaw 80 kolorowych klocków, które są doskonale dopasowane do małych rączek dzieci. Jest to idealny prezent dla każdego malucha. Duże i wygodne klocki nadają się do konstruktywnej zabawy pełniej wyobraźni. Klocki umieszczone są w ekologiczne zamykanej na suwak torbie. Klocki pomagają rozwijać się manualnie i stymulują wyobraźnię. Są trwałe i mają wysoka jakość. Produkt idealny dla dzieci w przedziale wiekowym 1-5 lat.
  • Mata z pianinkiem – Fischer-Price muzyczne zwierzątka, zabawka edukacyjna jako prezent dla dwulatka. Interaktywna mata z pianinem. Cztery sposoby na zabawę: na brzuszku, na leżącą, na siedząco i przenośne pianinko. Światełka, muzyka, pierwsze słówka – wszystko dla dobrego rozwoju twojego dziecka. Zastosowana technologia to poziomy nauki, które zmieniają się wraz z rozwojem dziecka. Pięć zabawek do dowolnego rozwieszania i lusterko do poznawania własnej buzi. Gruba i miękka mata nadająca się do prania w pralce z pętelkami do zawieszenia zabawek.
  • Jeż uspokajacz – maskotka z wibracjami to przyjaciel do przytulania. Pomaga w wyciszeniu dziecka, by mogło spokojnie zasnąć. Maluszek pokocha mięciutkie materiały, muzykę i wibracje. Uspokajacz ma cztery różne ustawienia. Wartości edukacyjne: bezpieczeństwo i zadowolenie – uroczy i przyjazny pyszczek, milutkie materiały i wibracje pozwalają uspokoić maluszka i zasnąć. Zdrowe nawyki – pomaga zachować regularny rytm układania dziecka do snu. Zmysły – miękki materiał, delikatna muzyka angażują rozwijające się zmysły dotyku i słuchu.
  • Interaktywna lama to prezent dla dwulatka – dzięki kolorowym światełkom, wesołym dźwiękom i piosenkom maluch świetnie się bawi i uczy. Wartości edukacyjne: zmysły – żywe światła, kolorowe krążki i wesoła muzyka angażują wzrok i słuch dziecka. Samodzielne myślenie – gdy dziecko odkrywa jak ułożyć krążki ćwiczy umiejętność rozwiązywania problemów. Zręczność – chwytanie i układanie kolorowych krążków zwiększa koordynacje oko-ręka i zwiększa zręczność dziecka.
  • Klasyczny ksylofon – instrument ma nowoczesny wygląd. 8 kolorowych płytek, które rozbudzają muzyczną ciekawość dziecka i pozwalają czerpać satysfakcje z zabawy. Wraz z rozwojem dziecka może uderzać w różne płytki tworząc własną melodię. Pałeczka do uderzania przymocowana jest do ksylofonu więc nie zgubi się. Instrument wyposażono w kółka także dziecko może zabrać go wszędzie gdzie chce.
  • Wesoła piłka nożna – zabawka od Fischer-Price – zabawka edukacyjna ucząca . Ta zabawka ucieszy malucha nie tylko dźwiękami i piosenkami. Jeśli dziecko naciśnie buzię piłki, potrząśnie lub potoczy usłyszy radosne piosenki i wypowiedzi na temat kolorów i liczenia. Jest to zabawa, która rozwija: kreatywność i wyobraźnię – maluchy ćwiczą odgrywanie pierwszych ról. Sprawność ruchowa – Malec trenuje swoje maleńkie mięśnie siadając przed piłką i tocząc ją przed sobą raczkuje. Wiedza – dzieci słuchają radosnych piosenek i wypowiedzi na temat kolorów i liczb.
  • Gigapiramidka – zabawka edukacyjne na prezent dla dwulatka – dziecko może chwycić sześć kółek i układać je na budującej się podstawie. Najmniejsze kółeczko zawiera kulki i jest grzechotką. Wartość edukacyjna: samodzielne myślenie – nauka układania kółek rozwija umiejętność rozwiązywania problemów. Zręczność – układanie kółek zwiększa koordynację ręka-oko i zwiększa zręczność. Sprawność ruchowa - gdy malec wstaje żeby ułożyć piramidkę ćwiczy swoją równowagę i koordynację.
  • Hot Wheels – zestaw kaskaderki – zestaw zawiera 4,5 metra torów z łącznikami i zakrętami i aż dwa autka. Na spodzie pudełka znajduje się tor wyścigowy, a w pokrywę wbudowana jest 4kierunkowa strefa kraks. W zestawie jest też wyrzutnia i zwrotnica.
  • Edukacyjne karty – pięć kart do szeleszczenia, odwracania i potrząsania. Na przedniej stronie karty znajdują się cyferki w żywych kolorach. Na odwrocie są kontrastowe obrazki z zwierzętami. Pierwsza i ostatnia strona mają powłokę do szeleszczenia. Specjalny zaczep umożliwia łatwe przenoszenie. Walory edukacyjne: wczesna nauka – w czasie obracania kart zwierzątka pomagają w nauce cyferek od 1 do 5. Zmysły – dźwięki i ciekawe wzory stymulują wzrok i słuch. Obrazki o żywych kolorach pomagają w rozwojowi oczu. Zręczność – szeleszczącą karta zachęca malucha do chwytania przez co ćwiczy zręczność.
  • Wieloryb – personalizowany album na zdjęcia jako prezent dla dwulatka – To nowoczesne wydanie albumu z okładką z miękkiej i ekologicznej białej skóry. Album jest klasyczny i prosty nadający się do wielu okazji. W środku są kremowe karty, a całość jest zszywana dzięki czemu jest trwała. Prezent nadający się dla osób potrzebujących dużo miejsca na fotografie. Album pomieści 300 zdjęć. Album na zdjęcia wklejane pomieści nawet 240 zdjęć wielkości 10 na 15. Nadruk wykonany jest nowoczesną technologia UV przez co jest trwały, a grafika jest najwyższej jakości.

Prezent dla dwulatka – Podsumowanie

Dwulatek to też wymagający solenizant, któremu warto kupić oryginalny i nietuzinkowy podarek będący jednocześnie pamiątką. Powyżej kilka przykładów takich prezentów. Miejmy nadzieję, że dwulatek będzie zadowolony z podarku, który otrzyma.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież