Jazda mustangiem po torze

Wielu z nas marzy o przejażdżce legendarnym Fordem Mustangiem.

Jest to amerykański produkt istniejący na rynku motoryzacyjnym od 1964 roku. W chwili obecnie produkowana jest szósta generacja tego auta. W latach 60-tych jedynym sportowym autem produkowanym w USA był Chevrolet Corvette.

Jednak był on drogi i wielu amerykanów nie było na niego stać. Auta sprowadzane z Anglii sprzedawały się dość dobrze, lecz pokolenie urodzone po II Wojnie Światowej poszukiwało auta niewielkiego, ale z sportowym zacięciem. W odpowiedzi na to Ford zaczął produkować swój nowy sportowy samochód. Jako, że oferta była skierowana do młodych ludzi Ford potrzebował symbolu, który będzie symbolizował nieskrępowanie, wolność i jednocześnie siłę. Symbolem tym stał się mustang – dziko żyjący koń. Logiem był biegnący mustang na tle niebieskich, czerwonych i białych pasków symbolizujących Stany Zjednoczone.

Jazda za kierownicą Mustanga na torze

Chcąc poszaleć na torze prawdziwym demonem mocy jakim jest auto Ford Mustang musimy mieć prawo jazdy, a będąc pasażerem minimum 150cm wzrostu oraz podpisaną zgodę przez prawnego opiekuna. Czas trwania przejazdu zależy od wybranej nitki toru, ilości okrążeń oraz umiejętności kierowcy. Przed każdym przejazdem jest prowadzony instruktarz z zakresu obsługi auta jak i bezpieczeństwa.

Specyfikacja Mustanga, którym będziemy jedziemy jeździć wygląd a następująco:

  • silnik 5.0l,
  • moc 421KM.
  • Prędkość maksymalna 250km/h,
  • sprint do setki 4.8sekundy,
  • Skrzynia biegów: automatyczna.

Liczba okrążeń jest do wyboru od 1 do 8. Dostępne tory to między innymi: Bednary, Białystok, Gdańsk, Koszalin, Kraków, Lublin, Olsztyn oraz tory w Poznaniu, poza tym tor w Toruniu, Radomiu, Szczecinie, Wrocławiu i tory w Warszawie.Jazda mustangiem po torzePrzejażdzka Mustangiem po torze

Jazda Fordem Mustangiem dostarcza znaczną dawkę adrenaliny i pozytywnych odczuć. Samochód posłusznie wykonuje polecenia kierowcy, co oznacza, że amerykańscy inżynierowie odrobili lekcje. Szereg zamieszczonych nowinek technicznych sprawia, że kierowca ma poczucie lepszej kontroli nad autem.

Samochód szybko reaguje na każdy ruch kierownicą i muśnięcie pedału gazu. Wykupienie jazdy na jednym z wielu dostępnych torów jest nie lada prezentem dla niego jak i dla niej. Chcąc sprawdzić na czym polega magia „muscle cara” trzeba koniecznie przejechać się Fordem Mustangiem. Jazda Mustangiem może być prezentem z okazji Dnia Mężczyzny, z okazji urodzin i świąt oraz jako prezent dla seniora lub ojca.

Szukasz mocniejszego auta? Sprawdź jazdę po torze lamborghini!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież