Pierwszy album dziecka

Będąc matką z pewnością zbierasz po cichu pamiątki po swoim dziecku takie jak malutkie śpioszki, pierwsze ścięte loczki, laurki i dzieła sztuki z masy solnej.

Z pewnością również zbierasz zdjęcia, mnóstwo zdjęć z pierwszych lat życia dziecka. Trudność polega na zapamiętaniu daty oraz miejsca wykonania zdjęcia. Każda z mam chciałaby zachować radość dzieci z drobiazgów i zapach. Świetnym sposobem na przechowanie zdjęć jest pierwszy album dziecka na fotografie, który wykona się samemu.Pierwszy album dziecka – jak wykonać?

Zastanówmy się czego potrzebujemy:

  • bazy czyli twardych kart. Mogą być z brystolu, ale wtedy trzeba złączyć dwie, bo jedna jest za cienka. Im grubsze karty tym mniej ich zmieścić na jednej sprężynie. Jako bazy można użyć gotowego albumu z gładkimi kartami w środku i cienkimi przekładkami.
  • wycinanek i kolorowych kartek do scrapbookingu,
  • maszyny do szycia i kolorowych nitek,
  • papieru do scrapbookingu,
  • kleju,
  • taśmy dwustronnej,
  • twarde i porządne pudełko po butach lub pudełko na prezent,
  • wykrojniki i ozdobne dziurkacze.

Tworząc album dla noworodka należy dobierać odpowiednie kolory, które mają współgrać z nitkami przeszyć, wycinankami, kolorową farbą. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów oglądając pierwszy album dziecka widzisz spójność, a nie przypadkowe dobranie wszystkiego. Jest to ważne i trzeba to zapamiętać.

Jeśli nie posiadasz wycinanek z słowami „pierwszy ząb” lub „pierwszy kroczek” to wydrukuj ładną czcionką. Najlepiej jest rozłożyć na podłodze wszystkie wybrane karty ozdobne i sprawdź czy pasują do siebie. Później układaj to co ma być na danej stronie, co przyszyjesz lub przykleisz. Główną dekoracją strony ma być zdjęcie malucha. Pamiętaj, że sam papier jest ozdobny więc oszczędź na dodatkach, gdyż album wyjdzie kiczowato.

Komponowanie poszczególnych stron to nie lada gratka. Z pewnością przydadzą się kolorowe wycinanki, Preparat pearl touch to perełki z płynie. Stosuje się go na końcu. Musi trochę przeschnąć. Perełki dodają ostatecznego szlifu. Przeszycia kartek to kolejny sposób na danie ostatecznego szlifu. Nie jest to wcale trudne. Przeszywając można użyć dwóch kolorowych nitek, nieregularnej linii i fal.


Składanie pierwszego albumu dla dziecka

Wiedząc gdzie co ma być przyklejone zacznij przyklejać. Pamiętać należy, że pierwsze przyklejamy to co ma być pod spodem. Jeśli chcesz przeszyć kartki to musisz to wykonać przed przyklejeniem ich do bazy. Ozdobne kratki przyklejam do arkuszy cienkiej tektury dwustronną taśmą. Jest to bardziej estetyczne niż przyklejanie klejem. Mając już wszystkie strony pierwszego albumu dziecka lub korzystasz z gotowego albumu na zdjęcia wklejasz swoje karty.

Po chwili możesz zabrać się za ozdabianie pudełka na pamiątki. W tym celu przyda się papier scrapbookingowy. Warto zaopatrzyć się z bindownicę jednak jeśli nie masz to zawsze można udać się do punktu ksero gdzie posiadają bindownicę. Kiedy cały drewniany album na zdjęcia jest zbindowany można do sprężyny przywiązać pasujące kolorem wstążki. Ilość ozdób powinna być niewielka. Na pudełku może być zdjęcie maleństwa. Komplet jest gotowy pudełko z kartami ozdobnymi. Teraz można już wklejać zdjęcia i cieszyć się pamiątką.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież