Co na podziękowania dla rodziców

Kolejnym po błogosławieństwie i przysiędze ważnym elementem ślubu jest podziękowanie dla rodziców za trud wychowawczy, za miłość, pomocną dłoń i autorytet.

Rodzice są kimś ważnym dlatego zasługują na podziękowania i w takim momencie. Podziękowania dla rodziców są wyrazem szacunku i wdzięczności względem rodziców. Młode Pary chętnie poszukują nowym sposobów na podziękowanie rodzicom w niecodziennej formie. Od Pary Młodej zależy czy będzie to taniec z rodzicami, czy wzniosła przemowa.

Pary coraz częściej przywiązują wagę do prezentu jaki ofiarują, który zostanie pamiątką tamtej chwili. Są ważnym elementem i tradycją każdego wesela. Widać jednak pewne odstępstwa, dowolności i ewoluowanie.


Podziękowania dla rodziców – jaką wybrać piosenkę?

Zastanówmy się jaką piosenkę wybrać w trakcie której będziemy dziękować rodzicom. Najpopularniejszą piosenką jest „Cudownych rodziców mam”, ale jest przewidywalna i powtarzalna. Dla rodziców można wybrać piosenkę z ich lat młodości czyli piosenki Anny Jantar, Wojciecha Gąssowskiego i Anny Przybylskiej oraz Czerwonych Gitar.

Znamy przypadek kiedy Para Młoda ofiarowała wycieczkę na Majorkę, a podczas wręczania prezentu puszczono utwór „Mallorca” zespołu Loft. W chwili podziękowań może pojawić się dowolny utwór, który Wy jak i Wasi rodzice lubicie. Znakomicie sprawdzają się piosenki zagraniczne o lekkiej nucie. Piosenki brane pod uwagę nie muszą być o rodzicach, dzieciach nie muszą być nostalgiczne lub wyciskać łez. Kilka przykładowych piosenek: Majka Jeżowska „A ja wolę swoją mamę”, Anna Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, Grażyna Łobaszewska „Nie ma jak dom”.


Jak wyglądają nowoczesne podziękowania dla rodziców?

Nowoczesnym podziękowaniem dla rodziców jest film. Para Młoda przed ślubem przychodzi z ekipą kamerzystów i realizują scenariusz podziękowań nagrywając przemowy i konkretne sceny. Miesza się to z zdjęciami i filmikami z przeszłości w zależności kto czym dysponuje. Forma ta ma zazwyczaj formę prezentacji na rzutniku lub telebimie. Filmy te są bardzo wzruszające także większość z gości i rodzice ronią zły. Profesjonaliści na podstawie rozmowy z przyszłym małżeństwem sami zaproponują kilka rozwiązań i pomysłów na podstawie konkretnego filmu dla rodziców i gości.

co na podziękowania dla rodziców

Tekst podziękowań dla rodziców

Przed ceremonią ślubu najlepiej jest przygotować słowa kierowane do rodziców w ramach wdzięczności. Nie każdy jest urodzonym mówcą i dlatego lepiej wcześniej przygotować tekst przemowy. Dodatkowo stres, wzruszenie, emocje mogą wywołać łamanie się głosu i zapominanie paru słów mimo tego wolę mówić niż czytać. W razie zapomnienia tekstu warto powiedzieć coś od siebie prosto z serca. Mówi się wolno, spokojnie i obowiązkowo z uśmiechem.


Prezenty dla rodziców:

  • Album drewniany – można stworzyć ją z własnych zdjęć z dzieciństwa, zdjęć z rodzeństwem, ślubna fotografia rodziców i jeśli macie zdjęcia z sesji przedmałżeńskiej. Dodać można cytaty lub słowa podziękowania. Na rynku istnieje wiele firm wykonujących fotoksiążki więc bez problemu znajdziesz odpowiednią. Fotoksiążka to trwała pamiątka ważnych chwil. Z pewnością obdarowani rodzice będą mogli kiedy tylko zechcą wracać pamięciom do tych chwil.
  • Chusteczki z podziękowaniami – tekst podziękowań na bawełnianej chusteczce mogącej służyć do otarcia łez lub zostać umieszczona w ramce.
  • Voucher - bilet na koncert, do teatru lub filharmonii. Może rejs jachtem lub lot widokowy balonem. Rodzice po emocjach związanych z ślubem mogą chcieć odpocząć więc taki prezent jest idealny. Z pewnością chwila ta będzie dla nich niezapomniana.
  • Personalizowana porcelana – porcelanę z napisami zna chyba każdy więc będzie doskonałym prezentem, który podczas spijania porannej kawy lub wieczornej herbatki przypomni dzień ślubu.
  • Voucher do SPA – pozwalające odpocząć od rzeczywistości i trudów dnia co dziennego zabiegi takie jak masaże, jacuzzi i zabiegi pielęgnacyjne są doskonałym podarkiem dla obojga rodziców.

Co zrobić gdy rodzice są w separacji, po rozwodzie lub jeden z nich nie żyje? Jeśli oboje są na weselu to bez względu na relacje między nimi można dziękować w tradycyjny sposób. Trzeba pamiętać o tym żeby później nie zapraszać ich do wspólnego tańca, ani nie narażać na większy niż konieczny kontakt.

Co zrobić jeśli jednego z rodziców zabraknie na weselu z powodu śmierci? Jednym z wyjść jest zastąpienie rodzica ojcem lub matką chrzestną. Niestety nie wszystkim ten pomysł przypadnie do gustu, bo rodzic chrzestny nie musiał mieć wielkiego wkładu w wychowanie swojego chrześniaka.

Możemy również zebrać wszystkich żyjących rodziców i powiedzieć tak jakby byli w pełnym składzie, a pamięć nieżyjącego rodzica uczcić na przykład chwilą ciszy lub przemówieniem do zmarłej osoby jeśli wierzymy, że istnieje w innym wymiarze. Momentom obdarowywania rodziców prezentami na podziękowanie za trud i wysiłek wychowania towarzyszą zły i wzruszenie.

Nie będący spokrewnionym goście na weselu mogą być świadkami tych wydarzeń, a możemy tego nie chcieć lub chcieć. W takim przypadku możemy nie prosić rodziców na środek i robienia widowiska można po cichu podejść do rodziców i ofiarować prezent w postaci bukietu kwiatów, lecz nie tylko bez robienia z tego wielkiego wydarzenia. Rodzice nie poczują się zapomniani, a my ominiemy tą niekomfortową sytuację. Można pominąć oficjalne podziękowania dla rodziców na weselu dziękując im w zaciszu domowym bez zbędnych świadków.

Pamiętać należy, że nie ważne co wręczycie rodzicom i jak kreatywne będą słowa podziękowania. O wiele ważniejsze jest to co płynie z głębi serca i to co robicie dla nich na co dzień oraz to co powiecie po cichu jak nikt nie słyszy i to co do nich czujecie.


Podziękowania dla rodziców – kiedy wręczyć?

W której godzinie wesela podziękować rodzicom. Przyjęło się dziękować rodzicom około północy. Jest to czas w którym wszyscy goście jeszcze są. Seniorzy często nie mogą zostać dłużej z racji wieku. Jeśli jest kamerzysta i fotograf to oni często kończą pracę przed północą. Poza tym nie będziemy dziękować w bardziej rozrywkowej części wesel jaką są oczepiny. Większość z gości czeka na krojenie tortu więc odpowiednią chwilą na podziękowania jest czas przed krojeniem tortu i oczepinami przewidzianymi na późny wieczór. W sumie to godzina o której podziękujecie rodzicom czy późnopopoludniowa czy wieczorna. Najlepiej zastosować się do planu wesela. Zależy to od preferencji i pozostałych atrakcji weselnych.podziękowania dla rodziców

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież