Budowa własnego domu to skomplikowana procedura związana z pozwoleniami, zezwoleniami itp. Pamiętajmy, że budowa domu nie rozpoczyna się z wbiciem pierwszej łopaty.

Większość w tym najistotniejszych decyzji podejmuje się na etapie wyboru projektu domu, szukania odpowiedniej działki i uzgodnienia technologii budowy. Późniejsze zadowolenie z końcowych efektów w postaci wybudowanego domu zależy w głównej mierze od decyzji przyjętych na wyżej wymienionym etapie.

Domy są przeważnie większe niż mieszkania, co daje poczucie bycia u siebie którego w bloku nie zaznamy. Zanim rozpocznie się budowa musisz uzyskać pewne dokumenty bez których budowa nie ma prawa się odbyć. Potrzebne dokumenty to między innymi wypis i wyrys z Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, mapa do celów projektowych, oświadczenie o możliwości podłączenia do sieci, opinia geotechniczna i projekt budowlany. Potrzebnych dokumentów jest więcej tutaj wymieniono kilka.

Podczas urządzania wnętrza warto uczyć się na czyiś błędach. Brak konsekwencji w urządzaniu wnętrza, a konsekwencja materiałowa i stylistyczna to połowa sukcesu. Jeśli decydujesz się na konkretny styl to trzymaj się go w wszystkich pokojach. To samo dotyczy materiałów wykończeniowych.

Dąb na podłodze w salonie – super, łupek w łazience – extra. Ciemne kolonialne meble w salonie – fajnie. Jednak należy pamiętać żeby nie mieszać tych elementów wykończenia i urządzenia wnętrz. Najchętniej rodzimi projektanci wrzuciliby wszystko pod ściany. Nieraz jest konieczności gdy mieszkanie jest małe, lecz gdy mamy duże pomieszczenie jest pole wyboru.

Większość stosuje kolor beżowy, który jest po prostu do kitu. Nie jest to uniwersalny i bezpieczny kolor. Wnętrza urządzone w kolorystyce beże, écru i kość słoniowa są nudne, nijakie. Te kolory nie sprawdzają się. W polskich łazienkach większość stosuje kafle. Na podłodze, na ścianie wszędzie kafle jakby nie było innych materiałów do wykończenia łazienki. Ścianą w łazience nic nie będzie jeśli nie zastosujesz kafli. Poza ceramiką istnieje jeszcze drewno, farby lateksowe i kamień.

Prezent na nowe mieszkanie - Co kupić na parapetówkę? 

Jeśli już wszystko zrobione czas na przyjęcie zwane parapetówką. Co kupić w prezencie? Oto kilka przykładów podarków:

  • zestaw grawerowana karafka i dwa kieliszki na wino jako prezent na nowe mieszkanie – Karafka jak i kieliszki wykonane są z wysokiej jakości szkła. Grawer naniesiony laserem bogaty jest w szczegóły, jest staranny i zawiera nawet najmniejsze elementy wzoru. Grawer jest trwały przez co nie zniszczy się podczas użytkowania. Personalizacja odbywa się szybko i bez problemowo.
  • koc i poduszka – ciepły i miły w dotyku koc z pewnością przyda się na długie zimowe wieczory dla siebie lub jako okrycie dla gości. Koc jest praktycznym prezentem sprawdzającym się w wielu różnych sytuacjach. Ponadto może służyć jako okrycie łóżka gdy goście zostają na noc. Uniwersalne kolory to beże, szarości i bieli. Koc może być w jodełkę, pepitkę lub kratę. Gdy dysponuje się większym budżetem można dokupić do kompletu poduszkę. Nie musi być wcale taka sama wystarczy, że będzie tego samego koloru, a faktura może być różna przez co powstaje niebanalny efekt.
  • prezent dla pragmatyka na nowe mieszkanie: ręcznik, pościel i czajnik – pragmatyk ucieszy się z prezentu, który oprócz walorów wyglądu jest przy tym użyteczny. Dlatego na wielu lista prezentów na parapetówkę widnieje ręcznik. Komplet ręczników jest zawsze udanym podarkiem w szczególności dla osób stawiających na praktyczne rozwiązania. Podpytując gospodarzy jaki kolor panuje w ich sypialni możesz dobrać odpowiedni komplet pościeli. Bywa, że komplety są już wysłużone więc prezent w postaci pościeli nabiera sensu. Ponadto dobrze sprawdzają się przedmioty kuchenne i małe AGD jak czajnik elektryczny lub komplet noży w eleganckim stojaku.
  • szklanka do whisky - Jest to prezent dla wybornych roczników. Są roczniki niezłe, dobre, znakomite i oczywiście też wyborne. Tym ostatnim dedykowany jest tumbler na whisky z wygrawerowanym imieniem i rocznikiem.
  • drewniana skrzynka na alkohol – skrzynka zawiera zestaw w skład którego wchodzi nożyk kelnerski, termometr, zatyczka i lejek z zatyczką Spód wyłożony jest czerwonym welurem, a na wieczku wygrawerowany jest trwały napis.
  • geometryczny obraz – to wspaniały prezent na nowe mieszkanie,nowoczesne obrazy na płótnie z geometrycznymi motywami podkreślą nowoczesną aranżacje przestrzeni, tworząc stylowe miejsce do pracy w oryginalnym wyglądzie. Piękne obrazy o niebanalnym wzornictwie ubarwia każde wnętrze. Ty również możesz mieć oryginalne dzieło sztuki najwyższej jakości. Unikatowy wzór wykonany cyfrowo przez grafika. Zadrukowane płótno naciągnięte na sosnowe krosno malarskie.
  • deska do sera – wykonana z eleganckiego i wyszukanego drewna. Deska jest jednocześnie pudełkiem na wykonane ze stali nierdzewnej komplet niezbędnych akcesoriów w skład których wchodzi otwieracz do piwa i wina oraz mały nożyk. Jest możliwość spersonalizowania prezentu poprzez grawer. Grawer jest trwały i dokładny więc nie zniszczy się w trakcie użytkowania.
  • mapka zdrapka motywacyjna – 100 rzeczy do zrobienia podzielone na trzy poziomy trudności jako prezent na nowe mieszkanie. Poziom najłatwiejszy to na przykład upiec ciasto, średnio trudny wspiąć się na wulkan i bardzo trudne jak uciśnięcie ręki prezydenta dowolnego kraju. Jest to sposób na ciekawie spędzony czas wolny. Jeśli nie chce się żeby czas przeciekał przez palce. Wszystkie wyzwania pokryte są specjalna farbą, którą zdrapuje się po wykonaniu zadania. Cała mapa wykonane jest na laminowanym papierze wysokiej jakości. Całość dopracowana graficznie i w detalach. Świetny prezent dla osób, które chcą działać i narzekają na marazm i nudę.

Czym kierować się przy wyborze prezentu na nowe mieszkanie, parapetówkę?

Z pewnością trzeba kierować się stylem jaki panuje w domu żeby dopasować odpowiedni prezent. Jeśli nie widzieliśmy wnętrza domu to warto podpytać gospodarza o kolorystykę wnętrz. Można zawsze zapytać czego potrzebują w nowym lokum jakich akcesoriów lub sprzętu potrzebują. Wtedy mamy pewność, nie zduplikowania prezentu i ofiarowania przydatnego przedmiotu.

Warto również zwrócić uwagę na osobowość gospodarza i ofiarować odpowiedni przedmiot. Ważną sprawą jest to żeby podarek był oryginalny i nietuzinkowy. Cena podarku nie powinna odgrywać kluczowa rolę. Zarówno za 50 jak i 200 złotych można kupić ciekawy prezent. Najważniejsze żeby pasować do stylu domu i osobowości gospodarza.

Prezent na nowe mieszkanie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież