Ten artykuł ma za zadanie zachęcić, bądź też wyrwać ludzi z monotonnego trybu życia.

Jakie prowadzi wielu z was przed telewizorem. Ponieważ inaczej jest kiedy zmęczony pracą człowiek, zasiada tak wiele razy przed telewizorem z dobrym piwem. A inaczej kiedy, ekstremalne wyczyny Trucków wpędzają ludzi w osłupienie.

Czym są właściwie Monster Trucki?

Monster Truck, to samochód przypominający pick-up, jednak dużo większy. Posiada on wysokie zawieszenie oraz duże koła. Przy budowie Monsterów stosuje się zaawansowane technologie, co pozwala na zminimalizowanie wagi karoserii i opon. Dzięki temu istnieje możliwość rozbudowania konstrukcji ramy pojazdu, bez uszczerbku na szybkości i bezpieczeństwie.

Karoseria pojazdu jest wykonana z włókna szklanego i zaprojektowana jest tak, żeby nadać pojazdu określony kształt. Są też specjalne kształty, które najpierw są projektowane ręcznie ze styropianu lub drewna.

Fotel ma 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Jest wykonany z myślą o kierowcy, tylko po to żeby kierowca przeżył, nawet najcięższe upadki. Fotel pilota znajduje się pośrodku, żeby umożliwić jak najlepszą widoczność i umiejętnie rozłożyć ciężar.

Silnik jest zasilany metanolem i spala 10 litrów w czasie jednego przejazdu.

Układ zawieszenia ma specjalnie zamontowane amortyzatory wypełnione azotanem. Dzięki czemu kierowcy mogą wytrzymać mordercze upadki i zderzenia podczas występu.

Opony robione są na zamówienie a przepisowa wysokość opon to 168 cm, zaś szerokość to 109 cm. Różnią się one budową, w zależności od warunków panujących na torze.

Dla kogo są Monster Trucki?

Zloty Trucków, nie są tylko dla ludzi którzy chcą zobaczyć jakąś prymitywną rozrywkę i napić się piwa. Jest w tym nie tylko odskocznia, ale też i sztuka. Inteligentny człowiek wie, że sztuka ma w sobie wiele wymiarów, wiele poziomów abstrakcji i rodzajów.
Dla prawdziwego malarza, sztuką będzie namalowanie obrazu i chęć ukazania swojej własnej duszy na płótnie. Dla rzeźbiarza, ukazanie anatomii i proporcji w glinie, bądź w kamieniu. Sztuka ma wiele wymiarów, a dla artysty jest przede wszystkim trwała i niezmienna.
Co wyczyny Monster Tracków mają wspólnego z sztuką? Właśnie tutaj wchodzimy w inny wymiar sztuki. Jest to sztuka skierowana do aktu zniszczenia. Myślę że wiele ludzi, ma ogromną satysfakcję
z tego jak ogromna ciężarówka niszczy małe auta. Jak wielka moc koni mechanicznych i ciężar miażdży i niszczy. Dla inteligentnego umysłu który chce się wybić z tłumu, może wydawać się to dziwne i małostkowe. Lecz sam widok zgniatającego się auta, może wydawać się hipnotyzujący.
Naprawdę warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć taki show. Wspólnie zabrać się wraz z przyjaciółmi i poznać wszystkie atrakcje. Jakie ma miejsce to przedstawienie.

Monster Tracki w Polsce i na świecie.
W Polsce odbywają się jedne z największych zlotów o nazwie Master Track Show. Po mimo całego pokazu, są też pokazy samochodów zabytkowych, pokazy stunterskie i lotnicze. Najważniejszy punkt zlotu to pokaz świateł i muzyki wszystkich zebranych na terenie ciężarówek.
Co roku jest wybierany najlepszy samochód, a zwycięzca jest uhonorowany tytułem Master Track.
Cały zlot odbywa się w Nowej Wsi k. Opola.


Stany Zjednoczone, są największym z miejsc na świecie i właśnie tu odbywa się jeden z największych zlotów Monster Tracków. W Louisville w stanie Kentacky przyjeżdża ponad 75 000 zwiedzających, tylko po to żeby odwiedzić 1000 wystawców. Od 27 lat jest organizowany jeden z najbardziej prestiżowych konkursów - PKY Truck Beauty Championship.

Są jeszcze inne miejsca które naprawdę warto odwiedzić. Oprócz Polski można odwiedzić takie kraje jak Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Zawody odbywają się cyklicznie, na których można zobaczyć wiele różnych ciekawych pojazdów.


Dlaczego warto być na zlotach?


Każdy kto interesuje się motoryzacją, uwielbia adrenalinę i czerpie z tego satysfakcję. Powinien przynajmniej raz w życiu zobaczyć spektakl. Oczywiście nie jest to show małych ugniatających się aut osobowych! Ogólnie sam wyczyn kierowcy, to w jaki sposób to robi. Ile umiejętności, adrenaliny, wysiłku włożył artysta w destrukcję. We wszystkich pokazach, właśnie to jest tak naprawdę ważne i istotne. Oczywiście głównym bodźcem do wszelkich ewolucji jest dobra zabawa. Kierowca musi chcieć się w tym rozwijać i czerpać z tego satysfakcję. Bo nie byłoby atrakcji, tylko bezsensowne niszczenie osobówek.

Komentarze  

0 #1 Aleksander 2020-12-11 10:41
rok temu miałem przyjemność na taką jazdę... coś pięknego :D poprowadzić taką maszynę :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież